Brak pluginu Flash
Menu
Kalendarz

Aktualności

24 czerwca 2014r.

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 

przeprowadzonych w dniach 23 – 25 IV 2014r.:

Średnia krajowa

Średnia szkoły

 

Stanin szkoły

Język polski

68%

74,8%

 

wysoki

Historia
  i wos

59%

60,9%

 

wyżej średni

Matematyka

47%

50,4%

 

wyżej średni

Przedmioty przyrodnicze

52%

57,1%

 

wysoki

Język
angielski

67%

66,4% 
 i 39,5%

 

średni

Język niemiecki

54%

54,3% 
 i 43,8%

 

średni

 Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014:

 • Reprezentowanie województwa łódzkiego przez uczniów Adriannę Kopeć z kl. IIIA i Michała Rabendę z kl. IIIB podczas XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w gmachu Sejmu RP w Warszawie w dn. 1.06.2014 r. (nauczyciel przygotowujący – Ewa Maciołek).
 • Uzyskanie przez Darię Trojanowską z kl. IIIB za pracę literacką pt. „Nigdy nie jest za późno” tytułu laureata w Ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej (nauczyciel – Aleksandra Czerwińska).
 • Uzyskanie tytułu finalistki przez Adriannę Kopeć, uczennicę klasy IIIA, w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z  Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Laureatkami szkolnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Europa Ojczyzn” pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Wojciechowskiego zostały Adrianna Kopeć, Kinga Białas i Patrycja Orłowska z kl. III, przygotowane przez Ewę Maciołek i Małgorzatę Kowalską. Uczennice w nagrodę pojechały na 3-dniową wycieczkę do Brukseli.
 • Do eliminacji rejonowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się z wiedzy o społeczeństwie Adrianna Kopeć i Kinga Białas z kl. IIIA  (przygotowane przez Ewę Maciołek) oraz z matematyki Michał Rabenda z kl. IIIB  (przygotowany przez Irenę Kasztelan).
 • Katarzyna Owczarek z kl. IIA, przygotowana przez Joannę Murat, została finalistką konkursu Forum Oświatowego w Piotrkowie Tryb. pod patronatem Posła na Sejm RP Elżbiety Radziszewskiej „Mój Nauczyciel – Mój Mistrz” w kategorii prac literackich.
 • Uczniowie Piotr Nowak i Daniel Ozimek z kl. IIIA, przygotowani przez Ewę Maciołek, zakwalifikowali się do etapu rejonowego XIX edycji konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska – w nagrodę uczestnictwo w zagranicznej wycieczce do Wilna (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • W IX Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie, uczennice przygotowane przez Dariusza Głowackiego, zdobyły: Ewelina Pirek z kl. Ia – I miejsce w kategorii soliści gimnazjum, Olga Piasta z kl. IIa – III miejsce w kategorii soliści gimnazjum oraz obie uczennice zdobyły II miejsce w kategorii duety gimnazjum.
 • II miejsce Adrianny Kopeć, Magdaleny Cieślak i Michała Rabendy w Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Sławimy mężnych królów dzieje” (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Ewelina Pirek z kl. Ia zajęła I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek w kategorii soliści gimnazjum w Szydłowie, uczennicę przygotował Dariusz Głowacki.
 • II miejsce Olgi Piasty i III miejsce Eweliny Pirek w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Moszczenicy (nauczyciel - Małgorzata Kowalska).
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Edycji Gminnego Konkursu Wokalnego „Mikrofon dla Ciebie” (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Olgi Piasty w XI Międzygimnazjalnym Festiwalu Piosenki Europejskiej EUROJEDYNKA 2014 (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Karoliny Malickiej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kwiaty polskie – znamy, chronimy, podziwiamy”, zorganizowanym przez WODN w Piotrkowie Tryb. i Szkołę Podstawową nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Anita Książczyk z kl. IIA zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowała Joanna Sobutkowska.
 • W konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Katarzyna Owczarek z kl. II A, przygotowana przez Joannę Murat, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim oraz I miejsce w konkursie plastycznym, Agnieszka Dziemdziora z kl. IIA - II miejsce i Kinga Żabicka z kl. IIB - III miejsce w konkursie plastycznym, przygotowane przez Joannę Sobutkowską.
 • Benita Pielużek, Patrycja Świerczek i Kinga Białas z kl. IIIa, przygotowane przez Sylwię Nawrat i Dominikę Patek, zakwalifikowały się do eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
 • Nagrody książkowe dla Michała Rabendy, Kingi Żabickiej, Aleksandry Cieślik oraz wyróżnienia Adrianny Kopeć, Karoliny Jakubczyk i Adama Rabendy w konkursie plastycznym i fotograficznym „Krajobrazy naszej gminy” zorganizowanym przez Koło Miłośników Gminy Wola Krzysztoporska (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Nagrody rzeczowe za udział w konkursie plastycznym „Na wiejskim gościńcu – ludowe bajanie” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb. otrzymali Aleksandra Cieślik, Oliwia Wójcicka i Dominik Lec, przygotowani przez nauczycielkę – Joannę Sobutkowską.

 Najważniejsze osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014:

Klaudia Matyja z kl. IIB– II miejsce w skoku wzwyż dziewcząt w I Rzucie i I miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie i I miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

Marcin Cieślak z kl. IIB – III miejsce w biegu na 1000 m w  I Rzucie i V miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie, II miejsce w biegu na 1500 m w Wiosennych Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w ramach Dni Olimpijczyka w Wolborzu,

Iza Skowronek z kl. IIIB – V miejsce w biegu na 600 metrów w  I Rzucie i III miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Marcin Stępień z kl. IIA – IV miejsce w biegu na 300 metrów i V miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie (23.05.2014),

Adrian Łuczyński z kl. IIIA – VI miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Paulina Sierant z kl. IB – VI miejsce w biegu na 100 m w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Magdalena Cieslik z kl. IIIB – VI miejsce w pchnięciu kulą w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w powiecie w Turnieju Orlika w piłkę nożną (rocznik 2000-2001), (23.09.2013 i 25.09.2013)

III miejsce dziewcząt w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych w Wolborzu (18.10.2013)  i  V miejsce w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych Zrzeszenia LZS woj. Łódzkiego w Zelowie (9.05.2014)

I miejsce chłopców w powiatowych i IV miejsce w rejonowych eliminacjach w piłce ręcznej.

III miejsce w powiatowych mistrzostwach w halowej piłce nożnej dziewcząt do lat 16 w Gomulinie (25.02.2014) i IV miejsce w powiecie w piłce nożnej dziewcząt w Gorzkowicach (19.05.2014),

VIII miejsce Gimnazjum w Gomulinie w województwie we współzawodnictwie sportowym najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych ZLZS województwa łódzkiego w 2013 r. oraz VII miejsce w klasyfikacji generalnej po I i II Rzucie Ligi LA ZLZS,

II miejsce w punktacji zespołowej w Festynie sportowo – rekreacyjnym z okazji Dni Otwartych ZSR CKP w Bujnach i II miejsce w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o puchar prezesa ULKS „Tytan” w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.

IV miejsce w Powiatowym Konkursie Szachowym w Gorzkowicach.

Do zawodów i turniejów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Agata Pawlak i Przemysław Szulc, do zawodów szachowych pan Marek Mika.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymują:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Zachowanie

Klaudia Wężyk

I A

5,00

wzorowe

Katarzyna Owczarek

II A

4,80

wzorowe

Kinga Klimczak

II A

4,79

wzorowe

Kinga Żabicka

II B

5,06

wzorowe

Adrianna Kopeć

III A

5,13

wzorowe

Kinga Białas

III A

4,80

wzorowe

Michał Rabenda

III B

5,05

wzorowe

Martyna Junicka

III B

4,75

wzorowe

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują: Klaudia Matyja i Marcin Cieślak z klasy II B.
13 czerwca 2014 r.

                      Daria Trojanowska laureatką
                      Ogólnopolskiego Konkursu
          na opowiadania o tematyce olimpijskiej


Na zdjęciu Daria Trojanowska z Panią Aleksandrą Czerwińską

Uczennica klasy IIIb Gimnazjum w Gomulinie Daria Trojanowska została laureatką XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski przy wsparciu  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na utwór prozatorski, którego celem jest zainteresowanie młodzieży zimowymi i letnimi igrzyskami olimpijskimi, poszerzenie zamiłowań sportowych, propagowanie idei olimpijskiej oraz zachowań fair play. 

          W 2014r. do konkursu zgłoszono 212 prac gimnazjalistów z całej Polski. Daria, swoim opowiadaniem pod tytułem "Nigdy nie jest za późno", wywalczyła miejsce w finale, a następnie została laureatką. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego Pani Aleksandra Czerwińska.

         W piątek 13 czerwca 2014r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie Daria Trojanowska, w towarzystwie swoich bliskich i opiekunki literackiej Pani Aleksandry Czerwińskiej, odebrała nagrody. Opowiadanie uczennicy zostało opublikowane w książce "Radość biegania".

                                                                                   Gratulujemy!

 
1 czerwca 2014 r.

Adrianna Kopeć i Michał Rabenda
posłami XX sesji Sejmu Dzieci i MłodzieżyUczniowie klas III naszego Gimnazjum, Adrianna Kopeć i Michał Rabenda, zostali posłami jubileuszowej XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której głównym organizatorem jest Kancelaria Sejmu RP w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Sukces ten osiągnęli dzięki przygotowaniu i przeprowadzeniu debaty „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”, pod kierunkiem p. Ewy Maciołek, nauczycielki wiedzy o społeczeństwie.
Debata, która odbyła się 3 kwietnia z udziałem Przewodniczącej Rady Gminy
p. Marii Głowackiej, Dyrektor SP w Gomulinie p. Danuty Stępień, Sołtys Kolonii Gomulin p. Elżbiety Wójcik, Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców p. Pawła Rozpędka oraz Prezesa Kongresu Nowej Prawicy w Piotrkowie Tryb. p. Patryka Matyjaszczyka, została wysoko oceniona przez komisję konkursową i dała naszym gimnazjalistom mandaty poselskie.
1 czerwca 2014 r. Adrianna i Michał reprezentowali województwo łódzkie podczas obrad XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której tematem przewodnim były „Wybory parlamentarne”. W ławach poselskich w gmachu przy ulicy Wiejskiej zasiadło 460 gimnazjalistów i licealistów. Wśród nich 28 uczniów ze szkół województwa łódzkiego.
Na uroczystym wojewódzkim podsumowaniu tegorocznej sesji nasi gimnazjaliści otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Łódzkiego Wicekuratora oświaty Konrada Czyżyńskiego. Również Wójt Gminy Wola Krzysztoporska, pan Roman Drozdek, docenił wielki sukces Adrianny i Michała, z rąk którego otrzymali cenne nagrody.
15 kwietnia 2014r.

Rajd "Pierwszy dzień wiosny"

                 W dniu  22 marca 2014 r. Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne  PTTK z Gimnazjum w Gomulinie przy współudziale Oddziału PTTK w Żarnowie zorganizowało na swoim terenie Rajd „Pierwszy dzień wiosny”. Patronat honorowy  nad  imprezą objął  Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.                   

Wśród 150 przybyłych gości znaleźli się uczniowie wraz opiekunami ze szkół podstawowych i gimnazjów z Żarnowa, Białaczowa i Gomulina, ze szkół podstawowych z Aleksandrowa, Bujen, Petrykóz, Przedborza i Woli Krzysztoporskiej, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Radomska   oraz przedstawiciele Koła Terenowego z Żarnowa.

Celem rajdu było promowanie walorów krajoznawczo- turystycznych naszej gminy, kultywowanie polskich zwyczajów związanych z nadejściem wiosny, a także popularyzowanie turystyki pieszej jako formy czynnego wypoczynku.

W ciepły, wiosenny poranek wielobarwny i radosny orszak wyruszył w 5-kilometrową, okrężną trasę pieszą, wiodącą przez Pracę do Gomulina. W przydrożnym stawie utopiono  Marzannę, ekologiczną kukłę z wiechcia słomy, przyozdobioną kolorowymi wstążkami, symbolizującą odchodzącą zimę.

Na trasie rajdu jego uczestnicy mogli podziwiać zabytkowy kościół pod wezwaniem Św. Mikołaja  Biskupa, zbudowany w Gomulinie w latach 1871-1874.

Na mecie w Gimnazjum w Gomulinie czekało na strudzonych wędrowców „słodkie przyjęcie ” i gorąca herbata.

Część oficjalną imprezy rozpoczęły Ewelina Pirek i Patrycja Półrolnik piosenką p.t. „Wiosna”. Z zainteresowaniem gości spotkała się prezentacja multimedialna naszej gminy i Gomulina, ciekawej historii, zabytków oraz znanych postaci naszej kultury narodowej, związanych z tym terenem. Jej przygotowania podjęła się Ewa Maciołek, nauczyciel historii i wos-u.

Za szczególny wkład pracy w rozwój turystyki i krajoznawstwa w środowisku dzieci i młodzieży Wójt Gminny  Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przyjął z rąk Prezesa Oddziału PTTK  w Żarnowie Włodzimierza Szafińskiego Dyplom Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.  

Dyrektor Gimnazjum w Gomulinie Irena Kasztelan otrzymała od  Wójta Gminy dyplom dla szkoły za zorganizowanie rajdu, a pan Włodzimierz Szafiński podziękowanie za współpracę oraz zaangażowanie w promowanie walorów  krajoznawczo- turystycznych naszej gminy.

Nowo wstępującym w szeregi  PTTK Prezes Oddziału wręczył uroczyście legitymacje członkowskie. Odebrali je:  pani Ewa Maciołek, Ewelina Pirek, Marta Olszewska i Norbert Ryszka.

Wszyscy chętni młodzi  krajoznawcy mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie  wiedzy o województwie łódzkim, który przygotowała Małgorzata Kowalska, nauczyciel  języka angielskiego.

Najlepszy wynik uzyskał Łukasz Wilk ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie, II miejsce Michał Rabenda z Gimnazjum w Gomulinie i III miejsce  Justyna Jóźwik ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

 Każda z drużyn rajdowych przygotowała pracę plastyczną na konkurs zatytułowany „Wiosenne inspiracje”. Komisja przyznała jednomyślnie I miejsce Rafałowi Nicosiowi z Gimnazjum  w Przedborzu, II Patrycji Dyko i Magdalenie Łuczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie, a III Paulinie Dudzie z Petrykóz.

Ostatnia część imprezy odbyła się na hali sportowej. Konkurencje sprawnościowe  i  krzyżówka rajdowa,  przygotowane przez Agatę Pawlak- nauczyciela wych. fizycznego, wzbudziły wiele pozytywnych emocji . Zasłużone zwycięstwo przypadło w udziale drużynie z Gimnazjum w Gomulinie, II miejsce Gimnazjum z Białaczowa i III Szkole  Podstawowej z Aleksandrowa.

Na zakończenie rajdu swoje umiejętności zaprezentował  zespół taneczny „Endorfiny” z Gimnazjum w Gomulinie.

Zwycięscy rajdowych konkursów otrzymali z rąk sponsorów  Wójta Gminy i Dyrektor Szkoły w Gomulinie zasłużone nagrody w postaci plecaków turystycznych oraz pięknych książek.

Rajd „Pierwszy dzień wiosny” w Gimnazjum w Gomulinie został  oceniony bardzo wysoko przez Prezesa Oddziału PTTK w Żarnowie oraz wszystkich uczestników imprezy.  W jego organizację zaangażowały się opiekunka SKKT-PTTK Alina Banaszczyk , Małgorzata Kowalska, Ewa Maciołek, Agata Pawlak oraz Joanna Sobutkowska , która przygotowała piękną dekorację.  Pani Jolancie Owczarek  i Bożenie  Porczyńskiej dziękujemy  za  wspaniale przygotowany poczęstunek.  Ciasta pani Bożeny smakowały wszystkim.   Bezcenne okazały się również: przychylność  ze strony Dyrektor Gimnazjum Ireny Kasztelan,  pyszne słodkości   podarowane przez   Józefa Stąkowskiego,  właściciela piekarni w Kamocinku oraz finansowe wsparcie firmy „BENEFACTOR - ODSZKODOWANIA”  z Piotrkowa Trybunalskiego .

Impreza turystyczna zorganizowana przez Gimnazjum w Gomulinie udowodniła po raz kolejny, że wędrówka piesza i kultywowanie polskich tradycji ludowych to dla dzieci, młodzieży i dorosłych niebanalna propozycja spędzenia wolnego czasu.

 
14 kwietnia 2014r.

Debata na temat "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"

Adrianna Kopeć i Michał Rabenda przystąpili do tegorocznej, już XX edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 3 kwietnia przeprowadzili na forum szkoły debatę na temat: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”.
           W spotkaniu wzięli udział: pani Maria Głowacka - Przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska, pani Danuta Stępień – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie, pani Elżbieta Wójcik - Sołtys Kolonii Gomulin, pan Paweł Rozpędek – Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców Gimnazjum w Gomulinie, pan Patryk Matyjaszczyk – przewodniczący KNP w Piotrkowie Tryb., licealista, społecznik z terenu naszej gminy oraz  nauczyciele i pracownicy Gimnazjum, uczniowie naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Gomulinie.
Wybór tych osób gwarantował ciekawą i merytoryczną debatę, różny punkt widzenia a także nagłośnienie jej efektów. W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób.

            Debata rozpoczęła się od powitania gości i omówienia celu spotkania. Następnie uczniowie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą frekwencji wyborczej w Polsce i naszej gminie, wyniki ankiet, przeprowadzonych wśród uczniów gimnazjum i rodziców dotyczące aktywności mieszkańców gminy, ich stosunku do patriotyzmu i wyborów. Został również zaprezentowany filmik, który podsumował „10 lat Polski w UE”. Przygotowane przez Adriannę i Michała materiały były doskonałą bazą do dyskusji. Zarówno zaproszeni goście jak i uczniowie chętnie zabierali głos, zgłaszali propozycje zwiększenia frekwencji i aktywności młodych ludzi, wzięli udział w głosowaniu, w którym za pomocą kolorowych karteczek mogli określić swoje podejście do patriotyzmu i wyborów. Debata została podsumowana fragmentami polskiej Konstytucji, która mówi, że Polska to nasze dobro wspólne.

Spotkanie nasunęło następujące wnioski i pomysły:
1.Działania aktywizujące młodzież nie mogą być jednorazowe.
2. Ludzie nie uczestniczą w wyborach do europarlamentu, ponieważ mają za małą wiedzę o kandydatach i samym PE.
3. Podejście do aktywności społecznej wynosi się z rodzinnego domu, dlatego ważne jest by uświadamiać nie tylko młodych, ale również starszych ludzi.
4. Młodzież chętnie uczestniczy w tego typu debatach i uważa, że właśnie takie spotkania mogą zwiększyć aktywność obywatelską, bo dają im możliwość zaprezentowania swojego zdania.
5. Media „nakręcając” afery, plotki dotyczące polityków, zniechęcają młodzież do polityki.
6. 
Powinna zostać powołana Młodzieżowa Rady Gminy.
7. 
W szkole powinien powstać Szkolny Klub Dyskusyjny.
8.  
Należy przeprowadzać akcje nakłaniające do większej aktywności – happeningi, plakaty, ulotki.
9.  
Potrzebne jest organizowanie warsztatów, debat, spotkań, lekcji z udziałem ciekawych gości, które będą aktywizowały młodzież, dostarczały wiedzy i uczyły sztuki dyskutowania.

W szkole zostanie również przeprowadzona kampania profrekwencyjna:
• Prawybory do PE w ramach akcji „Młodzi głosują”,
• Prawybory do PE podczas zebrań z rodzicami,
• Nawiązanie współpracy z sołtysami, bibliotekami, UG, szkołami
w celu zachęcenia do wzięcia udziału w wyborach do PE, poprzez rozdawanie przygotowanych przez nas plakatów, ulotek
z informacjami dot. kandydatów do PE,
• Happening w UG „Twój głos ma znaczenie”,
• Zorganizowanie Dnia Europy w szkole zachęcającego do wzięcia udziału w wyborach do PE,
• Happening w szkole „Zabierz rodziców na wybory”.

Mamy nadzieję, że zarówno debata jak i kampania profrekwencyjna przybliży młodzieży zasady demokracji, pomoże wyrobić  nawyk „chodzenia na wybory”, zainteresuje też starszych tematem wyborów do PE. Ważne, żeby wszyscy zrozumieli, że każdy głos ma znaczenie, i że to wszyscy decydujemy o naszej przyszłości. 
Adrianna Kopeć i Michał Rabenda10 kwietnia 2014r.

Konkurs „Sławimy mężnych królów dzieje...”

     Drużyna z Gimnazjum w Gomulinie w składzie Magdalena Cieślik, Patrycja Orłowska, Michał Rabenda zajęła II miejsce  w międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Sławimy mężnych królów dzieje...” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. Każdy zespół musiał rozwiązać test dotyczący życia i czasów króla Władysława Jagiełły oraz przygotować krótką inscenizację przybliżającą życie tego wybitnego władcy.  Uczniowie naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą o Rzeczypospolitej za panowania Jagiellona oraz jego życiu. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  Uczniów do konkursu  przygotowała nauczycielka historii, Ewa Maciołek. Gratulujemy!

10 kwietnia 2014r.

Sukces Adrianny Kopeć

   Uczennica klasy III a Gimnazjum w Gomulinie Adrianna Kopeć została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie organizowanego przez Kuratora Oświaty w Łodzi. W konkursie wzięli udział uczniowie z województwa łódzkiego. Do eliminacji rejonowych zakwalifikowało się 129 uczniów, a do eliminacji wojewódzkich tylko 36, a wśród nich Adrianna Kopeć.  Została jedyną finalistką konkursów kuratoryjnych z terenu naszej gminy. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki wiedzy o społeczeństwie Pani
Ewy Maciołek.
18 stycznia 2014 r.

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2013/2014

Stypendia za wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2013/2014 otrzymują:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Ocena z zachowania

Kinga Żabicka

II B

5,00

wzorowa

Adrianna Kopeć

III A

4,93

wzorowa

Kinga Klimczak

II A

4,79

wzorowa

 

Stypendium za osiągnięcia sportowe w I semestrze roku szkolnego 2013/2014 otrzymuje Klaudia Matyja z klasy II B.

Osiągnięcia szkoły, udział uczniów w konkursach przedmiotowych
i zawodach sportowych w I semestrze roku szkolnego 2013/2014

Uczniowie Gimnazjum w Gomulinie wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z języka polskiego, matematyki,  wiedzy
o społeczeństwie i wiedzy o sztuce, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty
w Łodzi. 
Konkursy przedmiotowe są 3 –stopniowe: stopień szkolny, rejonowy
i wojewódzki.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się z wiedzy o społeczeństwie Adrianna Kopeć i Kinga Białas z kl. IIIA  (przygotowane przez Ewę Maciołek) oraz
z matematyki Michał Rabenda z kl. IIIB  (przygotowany przez Irenę Kasztelan).

Uczniowie Piotr Nowak i Daniel Ozimek z kl. IIIA, przygotowani przez Ewę Maciołek, zakwalifikowali się do etapu rejonowego XIX edycji konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny
w okresie II wojny światowej”.

Uczniowie z klas III, przygotowani przez Paulinę Baras, wzięli udział
w wojewódzkim konkursie geograficzno – turystycznym „Przez lądy, morza
i oceany… - Ameryka Północna”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych i powiatowych konkursach literackich, plastycznych i wokalnych, w których zdobywali wyróżnienia i nagrody:

- Katarzyna Owczarek z kl. IIA, przygotowana przez Joannę Murat, została finalistką konkursu Forum Oświatowego w Piotrkowie Tryb. pod patronatem Posła na Sejm RP Elżbiety Radziszewskiej „Mój Nauczyciel – Mój Mistrz” w kategorii prac literackich,

- Adrianna Kopeć, Kinga Białas i Patrycja Orłowska z kl. III, przygotowane przez Ewę Maciołek i Małgorzatę Kowalską, zostały laureatkami szkolnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Europa Ojczyzn” pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Wojciechowskiego. Uczennice w nagrodę pojechały na 3-dniową wycieczkę do Brukseli.

- w IX Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie, uczennice przygotowane przez Dariusza Głowackiego, zdobyły: Ewelina Pirek z kl. Ia –
I miejsce w kategorii soliści gimnazjum, Olga Piasta z kl. IIa – III miejsce
w kategorii soliści gimnazjum oraz obie uczennice zdobyły II miejsce
w kategorii duety gimnazjum.

- w konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

Katarzyna Owczarek z kl. II A, przygotowana przez Joannę Murat, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim oraz I miejsce w konkursie plastycznym, Agnieszka Dziemdziora z kl. IIA - II miejsce i Kinga Żabicka z kl. IIB - III miejsce w konkursie plastycznym, przygotowane przez Joannę Sobutkowską.

- Anita Książczyk z kl. IIA zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowała Joanna Sobutkowska.

- Ewelina Pirek z kl. Ia zajęła I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek
w kategorii soliści gimnazjum w Szydłowie, uczennicę przygotował Dariusz Głowacki.

 - Benita Pielużek, Patrycja Świerczek i Kinga Białas z kl. IIIa, przygotowane przez Sylwię Nawrat i Dominikę Patek, zakwalifikowały się do eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

             Uczniowie naszego gimnazjum wzięli także udział w Konkursie Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, zorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie i gminnym konkursie plastycznym „Krajobrazy naszej gminy”, w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Tolerancja wobec ludzi zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS”, w wewnątrzszkolnym konkursie recytatorskim „Poezja i proza okresu powstania styczniowego”, w szkolnym konkursie pieśni patriotycznych i w konkursie pięknego czytania wierszy Juliana Tuwima.

                        Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

Klaudia Matyja z kl. IIB– II miejsce w skoku wzwyż dziewcząt w I Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie i I miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

Marcin Cieślak z kl. IIB – III miejsce w biegu na 1000 m w  I Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Izabela Skowronek z kl. IIIB – V miejsce w biegu na 600 metrów w  I Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w powiecie w Turnieju Orlika w piłkę nożną (rocznik 2000-2001).

III miejsce dziewcząt w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych w Wolborzu.

I miejsce chłopców w powiatowych eliminacjach w piłce ręcznej w Gomulinie.

VIII miejsce Gimnazjum w Gomulinie w województwie we współzawodnictwie sportowym najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych ZLZS województwa łódzkiego w 2013 r.

 
19 grudnia 2013 r.

Podsumowanie 150. rocznicy Powstania Styczniowego

19 grudnia 2013 r. odbyło się podsumowanie 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. "Sensacje XIX wieku. Obrazki z Powstania Styczniowego", przygotowane przez p. Ewę Maciołek. Inscenizacja przybliżyła gimnazjalistom wydarzenia z lat 1863-1864 i skłoniła do refleksji nad dziejami Polski w okresie zaborów.

Fotorelacja z uroczystej akademii znajduje się w galerii zdjęć.29 listopada 2013 r.

Wieczorek poetycki "Tuwim - znany i nieznany"

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima - 27 grudnia minionego roku obchodziliśmy 60-tą rocznicę śmierci tegoż poety.
Z tej okazji 29 listopada w Gimnazjum w Gomulinie miał miejsce wieczorek poetycki zorganizowany w celu upamiętnienia i uczczenia wybitnego łodzianina. Julian Tuwim jest bliski niemal wszystkim Polakom. Chyba nie ma osób, które nie zetknęłyby się z twórczością tegoż artysty słowa, jakim niewątpliwie był Tuwim. Dlatego z ogromną przyjemnością podjęto w Gimnazjum w Gomulinie działania związane z organizacją montażu słowno - muzycznego, który przypomniał całej społeczności szkolnej sylwetkę i twórczość poety. Zaprezentowany program wzruszał, przywoływał wspomnienia, ale też bawił czy wręcz wywoływał salwę śmiechu. Uczniowie klas drugich, bo to właśnie oni recytowali, śpiewali, grali i tańczyli, w niebywały sposób potrafili skupić na sobie uwagę wszystkich widzów. Miło było popatrzeć i posłuchać utalentowanych aktorsko i muzycznie, bardzo młodych jeszcze ludzi. Wśród nich znaleźli się Michał Biniek, Paulina Cieślak, Natalia Głowacka, Kinga Klimczak, Arkadiusz Krawczyk, Klaudia Matyja, Katarzyna Owczarek, Olga Piasta, Krzysztof Siejak, Dawid Westrych oraz Wiktoria Wójcicka. Zaskoczyli oni z jednej strony dojrzałością - wyjątkowo poważnie potraktowali zadania, jakie przed nimi postawiono, a z drugiej strony wzruszali dziecięcą radością i odrobiną szaleństwa, jaką zaprezentowali na scenie podczas wtaczania ogrooomnej kolorowej lokomotywy. Klimatyczna scenografia, na którą składała się "uliczna" latarnia, stos wielobarwnych liści i oczywiście sławetna ławeczka, a także prezentacja multimedialna stanowiąca tło przedstawienia, wprowadzała widzów w inny świat, który na tę jedną godzinę zatrzymał się i zabrał nas na cudowną poetycką wyprawę. Gwoździem programu był "Grande Valse Brillante", którego słowa napisał oczywiście Julian Tuwim, a przy dźwiękach którego uczniowie dali popis swoich zdolności tanecznych.
Na widowni zasiedli: pani Kazimiera Dryzek - emerytowany dyrektor szkoły w Gomulinie, sołtysi pani Elżbieta Wójcik i pan Czesław Malicki, pani Zofia Malicka - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gomulinie oraz przedstawiciele rodziców. Po spektaklu pani Kazimiera Dryzek wyraziła podziękowanie za możliwość obejrzenia inscenizacji.
Wieczorek poetycki był zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. "Tuwim - znany i nieznany", nad którym opiekę sprawowała pani Joanna Murat wspierana plastycznie przez panią Joannę Sobutkowską oraz choreograficznie przez nauczyciela wychowania fizycznego - panią Agatę Pawlak.


 Dokumentacja fotograficzna programu artystycznego znajduje się w galerii zdjęć.16 grudnia 2013r.

Zaproszenie na bal karnawałowy

15 lutego 2014 r. w Rubinie w Woli Krzysztoporskiej
w godz. 19.00 – 3.00 odb
ędzie się bal karnawałowy dla rodziców i nauczycieli Gimnazjum w Gomulinie.

Organizator (Zarząd Rady Rodziców) zapewnia
3 dania gor
ące, ciepłe i zimne napoje, zimne przekąski, stół wiejski oraz wiele atrakcji.

Cena balu 250 zł od pary.

Do tańca przygrywać będzie zespół ADVANS

Zapisy w sekretariacie szkoły (tel. 44 649 31 92)
oraz u p. Agnieszki Adamczyk (tel. 600 665 186).

                                          Zarząd Rady Rodziców

11 listopada 2013 r.

Współorganizacja obchodów Święta Niepodległości
i 150 - rocznicy Powstania Styczniowego w Kościele Św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie

Akademia w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum była częścią składową uroczystych obchodów Święta Niepodległości i 150 - rocznicy Powstania Styczniowego w kościele Św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie. Po występach uczniów, okolicznościowych przemówieniach, odprawionej Mszy Św., nastąpiło odsłonięcie pomnika, poświęconego pamięci dziedzica Gomulina Wawrzyńca Wiśniewskiego oraz mieszkańców Gomulina, uczestniczących w Powstaniu Styczniowym. Za udział w powstaniu skonfiskowano majątek dziedzica (dwór w Gomulinie), a powstańców zesłano na Syberię. 
W uroczystościach patriotycznych uczestniczyli potomkowie dziedzica Wawrzyńca Wiśniewskiego, władze gminy, strażacy, orkiestra oraz mieszkańcy Gomulina. Delegacja uczniów gimnazjum złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem. 
Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Ewy Maciołek, Małgorzaty Kowalskiej i Dariusza Głowackiego. Dekoracje wykonała Joanna Sobutkowska. Nad przygotowaniami czuwała dyrektor Irena  Kasztelan, która była współorganizatorem uroczystości.10 listopada 2013 r.

Gimnazjum w Gomulinie współorganizatorem obchodów 95 - rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej


Uczniowie z Gimnazjum w Gomulinie zaprezentowali akademię z okazji 95 - rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej dla zaproszonych gości: kombatantów, księży, władz gminy, przedstawicieli policji, dyrektorów szkół i mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska.

Fotorelacja z uroczystości znajduje się w galerii zdjęć.14 października 2013 r.

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów
i akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona gimnazjalistów. Pomyślnie przeszli otrzęsiny i złożyli ślubowanie. Uczniowie starszych klas uczcili Dzień Edukacji Narodowej uroczystą akademią.

28 września 2013 r.

Festyn rodzinny "Pożegnanie lata 2013"

28 IX 2013 r. (w sobotę) w festynie rodzinnym "Pożegnanie lata" i dyskotece z okazji Dnia Chłopca wzięli udział gimnazjaliści, nauczyciele i rodzice. Atrakcją festynu były rozgrywki sportowe, skecze w wykonaniu szkolnego kabaretu, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteka z didżejem i tort upieczony przez p. Elżbietę Półrolnik. 
W galerii zdjęć zamieszczone są fotografie z festynu.20 września 2013 r.

Spotkanie z panem Januszem Wojciechowskim
- posłem do Parlamentu Europejskiego

20  września 2013 r. w Gimnazjum w Gomulinie odbyło się uroczyste podsumowanie I Szkolnego Konkursu Wiedzy
o Unii Europejskiej „Europa Ojczyzn” pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego pana Janusza Wojciechowskiego
, który ufundował dla zwycięzców cenną nagrodę w postaci wycieczki do Brukseli. Pomysłodawczyniami
i realizatorkami konkursu były p. Ewa Maciołek (nauczyciel historii
i wos) i p. Małgorzata Kowalska (nauczyciel języka angielskiego).

Celem konkursu było:
- propagowanie wśród młodzieży wizji „Europa Ojczyzn” polegającej na zachowaniu i pielęgnowaniu odmienności politycznej zintegrowanych krajów Europy,
-  ukazanie różnorodności naszego kontynentu pod względem kulturowym, przyrodniczym,  językowym,
-  lepsze poznanie państw europejskich,
- kształtowanie postawy otwartości.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o historii integracji europejskiej, instytucjach unijnych, krajach członkowskich. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice klas III.
I miejsce zajęła – Adrianna Kopeć z klasy III a, II miejsce – Kinga Białas z klasy III a, III miejsce – Patrycja Orłowska
z klasy III b.

Pan Janusz Wojciechowski wręczył im dyplomy i bilety na wycieczkę.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Janusz Wojciechowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Rafał Ambrozik – asystent Europosła, Maria Głowacka- Przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska, Grzegorz Konecki – Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy, Marek Ogrodnik- Sekretarz Gminy, Danuta Stępień – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie, Małgorzata Kędzierska – Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gomulinie, ks. dziekan Jan Cholewa - proboszcz Parafii Gomulin, Czesław Malicki – sołtys Gomulina, Agnieszka Adamczyk i Paweł Rozpędek - przedstawiciele Rady Rodziców naszego Gimnazjum, Julia Karlińska – kierownik Filii Bibliotecznej w Gomulinie, uczniowie,  nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. 
Dyrektor Gimnazjum Irena Kasztelan pełniąc obowiązki gospodarza uroczystości, powitała zaproszonych gości.

Po wręczeniu nagród uczniowie zadawali pytania Europosłowi dotyczące jego pracy, strefy euro, przyszłości Unii Europejskiej, na które udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie, a panu Posłowi jeszcze raz dziękujemy za objecie patronatem naszego konkursu
i ufundowanie cennej nagrody.

Fotorelacja z uroczystości znajduje się w galerii zdjęć.
21 czerwca 2013 r.

Podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 
przeprowadzonych w dniach 23 – 25 IV 2013 r.:

 

Średnia szkoły

Gmina Wola Krzysztoporska

Powiat piotrkowski

Woj.
łódzkie

Język polski

 

65,3%

61,4%

63,0%

62,6%

Historia

i wos

55,8%

54,3%

55,4%

58,0%

Matematyka

 

52,4%

45,8%

47,0%

48,4%

Przedmioty przyrodnicze

62,1%

58,4%

58,6%

59,7%

Język

angielski

 

58,8%
 i 37,6%

57,3%
i 36,5%

57,3%
i 39,0%

63,0%
i 45,6%

Język niemiecki

 

52,2%
 i 28,9%

49,2%
i 31,3%

55,5%
i 35,4%

58,3%
i 39,8%

 Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów:

 Reprezentowanie województwa łódzkiego przez uczniów kl. IIIA  Jakuba Góreckiego i Mateusza Owczarka podczas XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w gmachu Sejmu RP w Warszawie w dn. 1.06.2013 r. Uzyskanie najwyższej oceny za przeprowadzoną debatę nt. „Infrastruktura rowerowa w naszej gminie. Jak jest – jak może być?” oraz uczestnictwo Kuby i Mateusza w Komisji Problemowej w gmachu Sejmu w dn.11-12.05.2013 r. (nauczyciel przygotowujący – Ewa Maciołek),

Uzyskanie tytułu finalistki przez Kingę Białas, uczennicę klasy IIA,
w wojewódzkim etapie VII Konkursu Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy
o człowieku” (nauczyciel – Ewa Maciołek),

V miejsce Katarzyny Piaseckiej w eliminacjach powiatowych oraz I miejsce
w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (nauczyciel – Ewelina Kacperska),

Wyróżnienie Karola Gajdy w finale wojewódzkim oraz zdobycie II miejsca na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym Ogólnopolskiego Konkursu „Zapobiegajmy pożarom” (nauczyciel – Joanna Sobutkowska),

I miejsce Kingi Białas i wyróżnienie Adrianny Kopeć w IX Międzygimnazjalnym Konkursie „Gdybym był radnym…” (nauczyciel – Ewa Maciołek),

I miejsce Michała Rabendy w II Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Piotrków – kolebką polskiego parlamentaryzmu” (nauczyciel – Ewa Maciołek),

III miejsce dla szkoły w powiatowym konkursie „Stań po zielonej stronie mocy” (nauczyciel – Ewelina Kacperska),

VI miejsce (Kingi Żabickiej, Kingi Klimczak i Kingi Cieślak) w finale VIII Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego (nauczyciel – Bożena Skowronek),

Udział Oliwii Łuczyńskiej i Adrianny Filipek w powiatowym konkursie recytatorskim „Pamiętajcie o ogrodach” (nauczyciel – Joanna Murat),

I miejsce Patrycji Półrolnik w II Edycji Gminnego Konkursu Wokalnego „Mikrofon dla Ciebie” (nauczyciel – Dariusz Głowacki),

I miejsce Adrianny Filipek, wyróżnienie specjalne Pauliny Mazerant
i wyróżnienie
Magdaleny Braun w Drugim Przeglądzie Piosenki Anny Jantar
w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej (nauczyciel – Dariusz Głowacki),

Nagrody książkowe dla Benity Pielużek, Martyny Filipczak i Aleksandry Cieślik za udział w konkursie plastycznym „Krajobrazy naszej gminy” zorganizowanym przez Koło Miłośników Gminy Wola Krzysztoporska (nauczyciel – Joanna Sobutkowska),

II miejsce dla drużyny z Gimnazjum w Gomulinie w eliminacjach gminnych Turnieju BRD (nauczyciel – Joanna Sobutkowska),

Udział uczniów Martyny Junickiej i Michała Rabendy w Ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej (nauczyciel – Aleksandra Czerwińska),

Udział uczennicy Katarzyny Owczarek w konkursie pod hasłem „Mój nauczyciel” organizowanym przez Forum Oświatowe (nauczyciel – Joanna Murat). 
Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się z matematyki Justyna Skowronek 
i Katarzyna Piasecka z kl. IIIB  (przygotowane przez Bożenę Skowronek) oraz
z języka polskiego
Adrianna Filipek z kl. IIIA  (przygotowana przez Joannę Murat). 
Uczniowie, przygotowani przez Ewelinę Kacperską i Paulinę Baras, wzięli udział w Konkursie Ekologiczno – Regionalnym dla Uczniów Gimnazjów Województwa Łódzkiego. Trzech uczniów ( Robert Wyderka, Justyna Skowronek i Joanna Grabowska) zakwalifikowało się do II etapu konkursu. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych konkursach literackich, plastycznych i wokalnych, w których zdobywali wyróżnienia i nagrody. 
W konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: 
Kinga Klimczak z kl. I A zajęła II miejsce, a Katarzyna Owczarek z kl. I A wyróżnienie w konkursie literackim, obie uczennice przygotowała do konkursu Joanna Murat, 
Adrianna Filipek z kl. IIIA – I miejsce, Karol Gajda z kl. IIIB – II miejsce, Martyna Dziemdziora z kl. IIIA – III miejsce oraz Magdalena Cieślik z kl. IIB –również III miejsce w konkursie plastycznym, uczennice i ucznia przygotowała do konkursu Joanna Sobutkowska,
Joanna Grabowska z kl. IIIB zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowały Ewelina Kacperska, Paulina Baras i Joanna Sobutkowska. 
Zespół dziewcząt (Adrianna Filipek i Magdalena Braun z kl. IIIA, Paulina Mazerant z kl. IIIB, Benita Pielużek i Daria Trojanowska z kl. IIA, Patrycja Półrolnik z kl. IIB i Olga Piasta z kl. IB) zdobyły II miejsce w VIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w kategorii duety i zespoły z gimnazjum, 
w Szydłowie, uczennice przygotował do konkursu Dariusz Głowacki. 
Olga Piasta z kl. Ib zajęła I miejsce, Magdalena Braun z kl. IIIa – II miejsce, 
a Adrianna Filipek z kl. IIIa – III miejsce w XII Przeglądzie kolęd i pastorałek 
w kategorii soliści gimnazjum, w Szydłowie, uczennice przygotował Dariusz Głowacki. 
W turnieju informatycznym organizowanym dla szkół gimnazjalnych w ramach kampanii społecznej „Widzę – Reaguję 2012” Robert Wyderka i Paweł Gniewosz z kl. IIIB, przygotowani przez Ewelinę Kacperską, zdobyli VI miejsce.

Najważniejsze osiągnięcia sportowo – turystyczne w roku szkolnym 2012/2013: 
I miejsce Klaudii Matyi  w skoku wzwyż w I Rzucie Ligii LA ZLZS woj. łódzkiego,  III miejsce w II Rzucie Ligii LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie oraz III miejsce w Mistrzostwach ZLZS woj. łódzkiego  w LA szkół podstawowych i gimnazjalnych w Kutnie, 
III miejsce Izy Skowronek w biegu na 600 m i VI miejsce Aleksandry Pilarczyk w skoku w dal w I Rzucie LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie, IV miejsce Aleksandry Pilarczyk w Mistrzostwach ZLZS woj. łódzkiego w LA w Kutnie, 
V miejsce Kacpra Kamińskiego w pchnięciu kulą w II Rzucie LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie, 
II miejsce Klaudii Matyi w skoku wzwyż i IV miejsce Mateusza Owczarka
w skoku w dal w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach ZLZS woj. łódzkiego
w LA szkół podstawowych i gimnazjalnych w Spale,
 
II miejsce Justyny Skowronek i VI miejsce Martyny Filipczak w biegu na 1000 m w Wiosennych Masowych Biegach Przełajowych ZLZS woj. łódzkiego
w Wolborzu,
 
II miejsce w gminie rocznika 1999/2000 w piłkę nożną chłopców w III Turnieju Orlika o Puchar premiera Donalda Tuska dla drużyn w kategorii wiekowej 12 – 13 lat, 
II miejsce w punktacji zespołowej dla drużyny z Gomulina w Festynie sportowo – rekreacyjnym z okazji Dni Otwartych Zespołu Szkół Rolniczych w Bujnach 
(I miejsce
Adrianny Kopeć i II miejsce Kingi Białas w konkursie wiedzy
o Wincentym Witosie, I miejsce
Dariusza Olszewskiego w torze przeszkód,
I miejsce
Pawła Gniewosza w rzucie lotką, II miejsce Magdaleny Cieślik
w rzucie piłką lekarską),
 
I miejsce dla drużyny „Torpedy – Gomulin” w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.
I
I miejsce zespołu „Happy” i III miejsce zespołu „Smile” drużynowo oraz w zadaniu turystycznym, II miejsce Kingi Białas i V miejsce Patrycji Świerczek
w konkursie „Z dziejów chrześcijaństwa w Polsce” w XXIV Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym „Szlakami kultury, szlakami cystersów” w Pińczowie,
 
I miejsce drużynowo w kategorii szkół gimnazjalnych, III miejsce w wycieczce dydaktycznej oraz I miejsce Benity Pielużek w konkursie wiedzy „Z ekologią na Ty oraz walory przyrodnicze i turystyczne Ziemi Piotrkowskiej”  w XIV Ogólnopolskim Sportowo – Rekreacyjno – Ekologicznym Zlocie „Szlakiem Nadpilicznym” w Sulejowie, 
IV miejsce zespołowo w powiatowych zawodach w szachach w Gorzkowicach.

Do zawodów i turniejów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Agata Pawlak i Przemysław Szulc, do zlotów i rajdów Agata Pawlak, do zawodów szachowych pan Marek Mika.

 Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymują:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Zachowanie

Kinga Klimczak

I A

5,0

wzorowe

Kinga Żabicka

I B

5,0

wzorowe

Olga Piasta

I B

4,76

wzorowe

Adrianna Kopeć

II A

4,94

wzorowe

Kinga Białas

II A

4,87

wzorowe

Michał Rabenda

II B

4,87

wzorowe

Martyna Junicka

II B

4,81

wzorowe

Adrianna Filipek

III A

4,77

wzorowe

Jakub Górecki

III A

4,77

wzorowe

Justyna Skowronek

III B

4,94

wzorowe

Joanna Grabowska

III B

4,88

wzorowe

 Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują: Klaudia Matyja z klasy I B
i Iza Skowronek z klasy II B.
14 czerwca 2013 r.

I miejsce Kingi Białas i wyróżnienie Adrianny Kopeć 
w IX Międzygimnazjalnym Konkursie "Gdybym był radnym..."
I miejsce Michała Rabendy w II Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym "Piotrków - kolebką polskiego parlamentaryzmu"
1 czerwca 2013 r.

Jakub Górecki i Mateusz Owczarek
posłami XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży


Uczniowie Jakub Górecki i Mateusz Owczarek zostali posłami XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zespół gimnazjalistów z Gomulina znalazł się w grupie najwyżej ocenionych zespołów z Polski (najlepszy w województwie). Debata przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycielki historii i wos p. Ewy Maciołek wyróżniała się zgromadzeniem na sali różnorodnej publiczności, wypracowanymi wnioskami i logicznym przebiegiem.
Dzięki temu uczniowie z Gomulina nie tylko zakwalifikowali się do XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ale również reprezentowali województwo łódzkie podczas obrad Komisji Problemowej, która 11 maja w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku i 12 maja w gmachu Sejmu RP w Warszawie, wypracowała projekt uchwały dotyczącej lokalnego ekorozwoju. Chłopcy mogli przyjrzeć się pracy sejmowych legislatorów, a w pracach podkomisji przygotowywali pytania do Minister Edukacji Narodowej.
1 czerwca 2013 r. Jakub i Mateusz wzięli udział w posiedzeniu XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sejmie w Warszawie jako posłowie województwa łódzkiego.

Fotorelacja została zamieszczona w galerii zdjęć.25 maja 2013 r.

Święto Rodziny w Gimnazjum w Gomulinie

W sobotę 25 maja w  Gimnazjum w Gomulinie uroczyście obchodzono Święto Rodziny. W festynie uczestniczyli zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Jan Cholewa, wójt gminy Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka oraz licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele i uczniowie oraz szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie. Dyrektor gimnazjum Irena Kasztelan życzyła rodzicom, by potrafili ofiarować swoim dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i dobre wykształcenie. Zwracając się do młodzieży, poprosiła o okazywanie rodzicom szacunku i wdzięczności oraz by ich postępowanie mogło budzić poczucie radości i dumy.

W części artystycznej gimnazjaliści zaprezentowali film o swoich rodzicach,  wiersze, piosenki oraz skecze szkolnego kabaretu.  Imprezę uatrakcyjnił gościnny występ zespołu wokalno – instrumentalnego GOK – STAR z Woli Krzysztoporskiej, prowadzony przez Mariusza Wieczorka.

W bloku rekreacyjno – sportowym wiele emocji wzbudzały rodzinne konkurencje (rzut beretem, przeciąganie liny, wyścig z piłeczką i paletką tenisową oraz rzut do celu), prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Przemysława Szulca. Instruktorka - Katarzyna Kowalska poprowadziła zajęcia aerobiku. Gimnazjaliści i uczniowie szóstych klas rozegrali mecz piłki nożnej.

W przerwach między konkurencjami kilkakrotnie wystąpił gimnazjalny zespół taneczny „Endorfiny”, prowadzony przez nauczycielkę wychowania fizycznego Agatę Pawlak.

Jak przystało na prawdziwą majówkę, nie mogło zabraknąć kiełbaski z grilla, grochówki i wiejskich przysmaków, przygotowanych przez rodziców (Urszulę Stępień, Anetę Chojwę, Jolantę Owczarek, Marzenę Włodarczyk –Turlik, Bożenę Porczyńską, Elżbietę Półrolnik i Agnieszkę Gładys).

Scenariusz uroczystości przygotowały nauczycielki Alina Banaszczyk i Paulina Baras, oprawę muzyczną zapewnił nauczyciel muzyki Dariusz Głowacki, dekoracje wykonała nauczycielka plastyki Joanna Sobutkowska. Scenki kabaretowe o tematyce rodzinnej przedstawili uczniowie klasy IIIB, przygotowani przez pedagoga szkolnego  Annę Siekańską.

Organizator (Gimnazjum  w Gomulinie) zapewnił uczestnikom festynu dobrą zabawę i miłą atmosferę.

Festyn okazał się wspaniałą zabawą, która zintegrowała rodziny i środowisko lokalne.

 Dokumentacja fotograficzna z imprezy została zamieszczona w galerii zdjęć.
10 maja 2013 r.

Spotkanie autorskie z pisarzem Andrzejem Grabowskim

W dniu 10 V 2013 r. uczniowie gimnazjum oraz szóstych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem wielu nagród literackich oraz  Kawalerem Orderu Uśmiechu - Panem Andrzejem Grabowskim. Autor m.in. "Przygód Skrzata Wiercipiętka", "Funi, Kici i całej reszty", "Zajączka Edzia" oraz powieści dla młodzieży "Wakacje z Literatem", "Latająca rodzinka", "Awantura w pawich piórach", opowiadał o swoich podróżach literackich do Wietnamu, o kulturze tego narodu oraz błyskotliwie i z ogromnym poczuciem humoru odpowiadał na pytania młodzieży. 
Pan Andrzej Grabowski - poeta, publicysta, felietonista, autor licznych fraszek 
i widowisk scenicznych, w rozmowie akcentował swój związek z Piotrkowem Trybunalskim. Urodził się we Wrocławiu, ale tutaj spędził dzieciństwo i młodość.
Po spotkaniu uczniowie i nauczyciele mogli uzyskać autograf i nabyć książki pisarza.
Organizatorem spotkania była pani bibliotekarka Julia Karlińska oraz dyrektor gimnazjum Irena Kasztelan.

Fotorelacja ze spotkania znajduje się w galerii zdjęć.26 kwietnia 2013 r.

Jakub Górecki i Mateusz Owczarek będą reprezentować województwo łódzkie podczas XIX Sesji Sejmu Dzieci
i Młodzieży w Warszawie w dniu 1 czerwca 2013 r.

Z przyjemnością informujemy, że debata "Infrastruktura rowerowa w naszej gminie. Jak jest - jak może być?", przygotowana przez zespół w składzie Jakub Górecki i Mateusz Owczarek z kl. IIIa, pod opieką p. Ewy Maciołek, została najwyżej oceniona spośród wszystkich przeprowadzonych w woj. łódzkim, w ramach projektu XIX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dzięki temu Kuba i Mateusz zostali posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży. W dniach 11 - 12 maja będą uczestniczyli w Komisji Problemowej, która wypracuje projekt uchwały, a 1 czerwca zasiądą w sejmowych ławach w Warszawie, gdzie będą debatować o sprawach ważnych dla młodych ludzi.
Gratulujemy!
NASZA DEBATA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!12 kwietnia 2013r.

Gminny konkurs piosenki "Mikrofon dla Ciebie"
w Gimnazjum w Gomulinie

Fotorelacja zamieszczona została w galerii zdjęć.10 kwietnia 2013 r.

Koncert profilaktyczny Piotra Lubertowicza "Egoiści"

10 kwietnia 2013 roku uczniowie klas I – III Gimnazjum w Gomulinie, uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej oraz nauczyciele i pracownicy obu placówek mieli okazję wysłuchać koncertu profilaktycznego w wykonaniu Piotra Lubertowicza, wokalisty i gitarzysty działającego niegdyś m.in. w takich zespołach, jak Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Chłopcy z Placu Broni czy John Porter Band. Muzyk w bardzo przekonywujący sposób opowiadał historię swojego życia, która przewrotnie miała posłużyć jako przykład tego, czego nie wolno albo po prostu czego nie warto robić. Jako były narkoman w plastyczny, ale i mocny, czasami wręcz dosadny sposób przedstawiał fakty ze swojej przeszłości. Dużo  czasu poświęcił wspomnieniom dotyczącym dzieciństwa i wczesnej młodości. To chyba najbardziej przemawiało do młodzieży, która obecnie wchodzi właśnie w ten trudny moment wybierania własnej ścieżki życia. Prosto i klarownie wyjaśniał, jakie zagrożenia niesie ze sobą palenie papierosów, używanie alkoholu i narkotyków. Pod przykrywką zwyczajnej pogawędki nawiązywał nić porozumienia z uczniami, którzy z ogromnym zainteresowaniem przez niemal 2 godziny słuchali tego, co chciał im przekazać. A mówił wiele, zwłaszcza o szkodliwości przyjmowania wszelakich używek. Przekonywał, że alkohol i narkotyki nieuchronnie prowadzą do tragedii, że nie ma „miękkich” narkotyków, wreszcie, że nawet jednorazowe ich zażycie może skończyć się tragedią. Tłumaczył, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka ma rodzina, dom i przyjaciele – ci prawdziwi, na których rzeczywiście możemy polegać, a nie tacy, którzy są przy nas tylko w dobrych chwilach. W swoich rozważaniach dotknął także problemu starości, tak obecnie nieszanowanej i spychanej na margines.

       Niewątpliwym atutem spotkania była muzyka, która wzmagała zainteresowanie uczestników koncertu. Piotr Lubertowicz to wirtuoz gitary. W mistrzowski sposób grał na instrumencie, także przy użyciu… szklanki albo trzymając gitarę na przykład za plecami. Zdumiewało to tym bardziej, że już na początku widowiska opowiedział o wypadku, jaki przydarzył się mu w dzieciństwie, czego skutkiem była całkowita utrata władzy w lewej ręce. Za sprawą tego faktu przekonał chyba wszystkich, że nie ma rzeczy niemożliwych, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, to możemy to osiągnąć.

       Reasumując, należy zdecydowanie stwierdzić, iż spotkanie to było wyjątkowe. Wspólnie spędzony czas zapewne każdego skłonił do osobistych refleksji i przemyśleń. Młodzież wykazała ogromne zainteresowanie prezentowaną problematyką i osobą samego wykonawcy, czego wyrazem były prośby licznej grupy osób proszących o chwilę rozmowy i autograf. Niecodzienny koncert Piotra Lubertowicza z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.


Zdjęcia z koncertu znajdują się w galerii zdjęć.8 kwietnia 2013 r.

Finalistka Konkursu Filozofii Klasycznej


Kinga Białas, uczennica klasy IIa Gimnazjum w Gomulinie, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Filozofii Klasycznej W poszukiwaniu prawdy o człowieku, organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Stowarzyszenia Przyjaciół Filozofii KERYX, Młodzieżową Akademię Filozoficzną w Łodzi, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Konkurs wpisany jest na listę tematycznych konkursów Kuratorium Oświaty w Łodzi. Jego celem jest zainteresowanie uczniów filozofią, jako „umiłowaniem mądrości”, przybliżenie młodzieży wiedzy o człowieku w perspektywie filozofii klasycznej. Kinga w pierwszym etapie napisała pracę dotyczącą encykliki Jana Pawła II „ Fides et ratio”. W następnych etapach wykazała się szeroką wiedzą z zakresu filozofii Sokratesa, Platona, Arystotelesa, stoików, epikurejczyków, św. Augustyna, św. Tomasza, Jana Pawła II. Uczennica do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem p. Ewy Maciołek, nauczycielki historii i wos.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
5 kwietnia 2013 r.

Debata o ścieżkach rowerowych

5 kwietnia, w ramach przygotowań do XIX Sesji Dzieci i Młodzieży, w Gimnazjum w Gomulinie odbyła się debata pod hasłem „ Lokalny ekorozwój. Infrastruktura rowerowa w naszej gminie. Jak jest - jak może być”. Debatę przygotowali uczniowie klasy III – Jakub Górecki i Mateusz Owczarek, pod opieką nauczyciela historii i wos, p. Ewy Maciołek.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Wola Krzysztoporska p. Grzegorz Konecki, Radny p. Mariusz Stasiak, Dyrektor Gimnazjum w Gomulinie p. Irena Kasztelan, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie p. Małgorzata Kędzierska, przedstawiciel Rady Rodziców Gimnazjum w Gomulinie p. Jolanta Owczarek, Samorząd Uczniowski oraz uczniowie. Wyniki ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży i rodziców wykazały, że w naszej gminie ścieżki rowerowe są potrzebne, zgodzili się z tym również zaproszeni goście. Poprawiłyby one przede wszystkim bezpieczeństwo rowerzystów  w naszej gminie, pozwoliłyby mieszkańcom dojeżdżać  rowerem do pracy, rozwinęłaby się praktyka rowerowych, rodzinnych wycieczek, zwiększyłyby się także możliwości rozwoju agroturystyki w naszym regionie. Dzięki ekotransportowi zmniejszy się zanieczyszczenie środowiska, gdyż mieszkańcy naszej gminy samochody będą częściej zamieniać na rowery. Przełoży się to także na stan domowych budżetów. Uczniowie natomiast spokojnie i bezpiecznie będą mogli dojeżdżać do szkoły. Nie można zapominać także o tym, że jazda rowerem korzystnie wpływa na zdrowie, gdyż ścieżki rowerowe będą sprzyjać aktywnej formie wypoczynku. Uczniowie zaproponowali poprowadzenie istniejącego już odcinka ścieżki rowerowej z Bujen w kierunku Wygody, gdzie można byłoby spędzić miło czas w otoczeniu przyrody. Zaproszeni goście zaprezentowali swoje stanowisko w kwestii infrastruktury rowerowej w naszej gminie. Pan M. Stasiak przedstawił również wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Uczniowie wystosowali także petycję do Przewodniczącej Rady Gminy w sprawie budowy ścieżek rowerowych w naszej gminie. We wnioskach z debaty pojawiła się też propozycja przeprowadzenia konkurencji rowerowych z okazji Święta Rodziny, zorganizowanie rajdów rowerowych, spotkania z policjantem w celu wdrażania wśród młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z roweru i poruszania  się po drodze. Wszystkie te przedsięwzięcia mają na celu popularyzowanie ekotransportu wśród społeczności lokalnej ze wszystkimi jego korzyściami.
Mamy nadzieję, że proekologiczne, obywatelskie działania naszej młodzieży przyczynią się do poprawy infrastruktury rowerowej w naszej gminie. Dziękujemy wszystkim gościom za udział w debacie.
O tym kto zostanie uczestnikiem XIX Sesji Dzieci i Młodzieży zadecyduje Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Na województwo przypada 28 mandatów.

Fotorelacja z debaty znajduje się w galerii zdjęć.26 marca 2013 r.

Targi Edukacyjne 26 III 2013 r.

12 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną. Przedstawiciele szkół biorących udział w imprezie prezentowali filmy promujące swoje placówki, rozdawali ulotki informacyjne oraz eksponowali osiągnięcia  szkół w różnych dziedzinach. Zorganizowanie Targów Edukacyjnych miało na celu umożliwić dokonanie najlepszego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej obecnym trzecioklasistom naszego gimnazjum.

Fotorelacja z Targów Edukacyjnych znajduje się w galerii zdjęć.
21 marca 2013 r.

Festiwal projektów edukacyjnych
21 III 2013 r.

W dniu 21 marca 2013 r. uczniowie klas drugich prezentowali wyniki kilkumiesięcznej pracy nad projektami.

Drugoklasiści zrealizowali następujące projekty edukacyjne:
 • "Wokół ognia. O zjawiskach spalania i utleniania" pod kierunkiem p. Anny Paulińskiej,
 • "Wycieczka po stolicach europejskich" pod kierunkiem p. Pauliny Baras,
 • "Moja gmina" - opiekunem projektu była p. Ewa Maciołek,
 • "Subkultury młodzieżowe i ich wpływ na życie młodych ludzi" - opiekunem była również p. Ewa Maciołek,
 • "Sąd nad matematyką" pod kierunkiem p. Ireny Kasztelan,
 • "Muzyka popularna w Wielkiej Brytanii od lat 60-tych do czasów współczesnych i jej zmiany" - opiekunem projektu była p. Małgorzata Kowalska.
Fotorelacja z festiwalu projektów zamieszczona została w galerii zdjęć.14 marca 2013 r.

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
w Gimnazjum w Gomulinie

14 marca 2013 r. w Gimnazjum w Gomulinie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. Młodzież zapobiega pożarom. Otwarcia dokonała dyrektor Irena Kasztelan, która powitała organizatorów: przedstawicieli Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska p. sekretarza Marka Ogrodnika i p. Jana Czubałę, przedstawicieli Zarządu Gminnego Związków Ochotniczych Straży Pożarnych p. Wojciecha Kamińskiego, p. Mateusza Maślankę i p. Łukasza Wojtczyka oraz nauczycieli przygotowujących gimnazjalistów do udziału w turnieju p. Ewelinę Kacperską i p. Justynę Zapałę. Dyrektor gimnazjum szczególnie serdecznie powitała uczestników - uczniów tutejszego gimnazjum i Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej, życząc wszystkim osiągnięcia wysokich wyników i zwycięstwa w turnieju.
Uczniowie rozwiązywali testy pisemne i odpowiadali na pytania finałowe, przygotowane przez p. Jana Czubałę. 
Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych oraz umiejętnościami w zakresie ochrony ludności, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz w zakresie praktycznego posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.
Wyniki turnieju, ogłoszone przez sekretarza p. Marka Ogrodnika, przedstawiają się następująco:
I miejsce - Katarzyna Piasecka - Gimnazjum w Gomulinie,
II miejsce - Irena Fresel - Gimnazjum w Gomulinie,
III miejsce - Karol Gajda - Gimnazjum w Gomulinie,
IV miejsce - Natalia Lauks - Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.
Wyróżnienie otrzymał Grzegorz Koszelak z Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, który był najmłodszym uczestnikiem turnieju, jednak jego wiedza, pasja i zainteresowanie tematyką zostało docenione przez jury konkursowe.
Na uwagę zasługuje również uczeń Gimnazjum w Gomulinie Karol Gajda, który w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Zapobiegajmy pożarom, w eliminacjach powiatowych zajął II miejsce, a w eliminacjach wojewódzkich zdobył wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom turnieju przyznano nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej. 

Katarzyna Piasecka reprezentująca Gminę Wola Krzysztoporska zdobyła V miejsce w Turnieju Powiatowym Wiedzy Pożarniczej w Wolborzu. 

Na zdjęciach poniżej: jury konkursowe, uczestnicy gminnego turnieju
i laureatka Katarzyna Piasecka.

 
31 stycznia 2013 r.

Osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach sportowych 
w I semestrze roku szkolnego 2012/2013

Na zdjęciu uczniowie nagrodzeni w konkursach i zawodach sportowych

Uczniowie Gimnazjum w Gomulinie wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z języka polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii 
i wiedzy o sztuce, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. 
Konkursy przedmiotowe są 3 –stopniowe: stopień szkolny, rejonowy 
i wojewódzki.

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się z matematyki Justyna Skowronek i Katarzyna Piasecka z kl. IIIB  (przygotowane przez Bożenę Skowronek) oraz z języka polskiego Adrianna Filipek z kl. IIIA  (przygotowana przez Joannę Murat).

Uczniowie, przygotowani przez Ewelinę Kacperską i Paulinę Baras, wzięli udział w Konkursie Ekologiczno – Regionalnym dla Uczniów Gimnazjów Województwa Łódzkiego. Trzech uczniów ( Robert Wyderka, Justyna Skowronek i Joanna Grabowska) zakwalifikowało się do II etapu konkursu.

             Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych konkursach literackich, plastycznych i wokalnych, w których zdobywali wyróżnienia i nagrody:

- Karol Gajda z kl. III B zajął II miejsce w grupie gimnazjalnej na szczeblu powiatowym w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”; praca Karola, przygotowana  pod kierunkiem Joanny Sobutkowskiej, weźmie udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim,

- w konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych:

Kinga Klimczak z kl. I A zajęła II miejsce, a Katarzyna Owczarek z kl. I A wyróżnienie w konkursie literackim, obie uczennice przygotowała do konkursu Joanna Murat,

Adrianna Filipek z kl. IIIA – I miejsce, Karol Gajda z kl. IIIB – II miejsce, Martyna Dziemdziora z kl. IIIA – III miejsce oraz Magdalena Cieślik z kl. IIB –również III miejsce w konkursie plastycznym, uczennice i ucznia przygotowała do konkursu Joanna Sobutkowska,

- Joanna Grabowska z kl. IIIB zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowały Ewelina Kacperska, Paulina Baras i Joanna Sobutkowska.

- Zespół dziewcząt (Adrianna Filipek i Magdalena Braun z kl. IIIA, Paulina Mazerant z kl. IIIB, Benita Pielużek i Daria Trojanowska z kl. IIA, Patrycja Półrolnik z kl. IIB i Olga Piasta z kl. IB) zdobyły II miejsce w VIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w kategorii duety i zespoły z gimnazjum, 
w Szydłowie, uczennice przygotował do konkursu Dariusz Głowacki.
- Olga Piasta z kl. Ib zajęła I miejsce, Magdalena Braun z kl. IIIa – II miejsce, 
a Adrianna Filipek z kl. IIIa – III miejsce w XII Przeglądzie kolęd i pastorałek 
w kategorii soliści gimnazjum, w Szydłowie, uczennice przygotował Dariusz Głowacki.

W turnieju informatycznym organizowanym dla szkół gimnazjalnych w ramach kampanii społecznej „Widzę – reaguję 2012” Robert Wyderka i Paweł Gniewosz z kl. IIIB, przygotowani przez Ewelinę Kacperską, zdobyli VI miejsce.

            Uczniowie naszego gimnazjum wzięli także udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, zorganizowanej przez Olimpus, w Konkursie Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, zorganizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, w XV Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku Białej, w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie pt. „Sports of the United Kingdom”.

            W wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy o AIDS/HIV, przeprowadzonym przez Ewelinę Kacperską i Paulinę Baras, do II etapu zakwalifikowały się: Joanna Grabowska, Kinga Białas, Adrianna Kopeć, Benita Pielużek i Patrycja Świerczek.

            W konkursie na stroik ekologiczny, zorganizowany przez Ewelinę Kacperską
i Paulinę Baras, I miejsce zdobył Karol Gajda, II miejsce Anita Magiera i Karolina JakubczykIII miejsce Agnieszka Dziemdziora i Martyna Dziemdziora, wyróżnienie Karolina Karcz i Katarzyna Piasecka.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

Klaudia Matyja z kl. IB– I miejsce w skoku wzwyż w I Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie i II miejsce w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

Izabela Skowronek z kl. IIB – III miejsce w biegu na 600 metrów w  I Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Mateusz Owczarek  z kl. IIIA – IV miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

II miejsce dla zespołu „Happy” i III miejsce dla zespołu „Smile” drużynowo oraz 
w zadaniu turystycznym, a także II miejsce Kingi Białas w konkursie „Z dziejów chrześcijaństwa w Polsce” w XXIV Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym „Szlakami Kultury, Szlakami Cystersów”,

II miejsce w gminie w Turnieju Orlika w Woli Krzysztoporskiej w piłkę nożną chłopców (rocznik 1999/2000) 

 

Kinga Żabicka z kl. I B, decyzją rady pedagogicznej, otrzymała stypendium za naukę (średnia ocen 4,76 i wzorowe zachowanie), a uczennice Klaudia Motyl
z kl. I B i Izabela Skowronek z kl. II B otrzymały stypendium za osiągnięcia sportowe.


3 grudnia 2012 r.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS
w Gimnazjum w Gomulinie

Z okazji obchodzonego Światowego Dnia Walki Z AIDS uczniowie Gimnazjum w Gomulinie przygotowali niezwykłą inscenizację, której motto brzmiało: „Tolerancja jest miarą naszego człowieczeństwa”. Powszechnie już wiadomo, że AIDS jest epidemią XXI wieku i stanowi poważny problem ludzi żyjących na całym świecie. Pomimo ogólnej wiedzy na temat przyczyn i sposobów zarażania się wirusem HIV przeciętny człowiek woli unikać jakiegokolwiek kontaktu z chorymi. Ciągle jeszcze wielu z nas kieruje się stereotypami, które utwierdzają nas w przekonaniu, że problem ten dotyczy wyłącznie ludzi uzależnionych od narkotyków lub - jak zwykło się mawiać – ludzi z tzw. marginesu społecznego. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowany przez drugo – i trzecioklasistów Gimnazjum w Gomulinie skłaniał widza do szczerych i osobistych refleksji na temat problematyki  HIV  i AIDS. Uświadamiał, że ta śmiertelna choroba może dotyczyć naszego sympatycznego sąsiada, znajomego, pani sprzedającej gazety , a kiedyś … może nas samych. Mocne słowa wypowiadane na szkolnej scenie przez nastoletnich  aktorów- a zwłaszcza przez odtwórczynię głównej roli, Adriannę Kopeć – kierują naszą uwagę na prawdę o ludzkich zachowaniach i odruchach. Bo nawet jeśli nie wyszydzamy zakażonych, nawet jeśli ich nie potępiamy, nie mówimy, że są sobie winni, to w gruncie rzeczy nie robimy nic lub robimy niewiele, aby im pomóc. „Tolerancję mylimy z obojętnością”- mówi jedna z gimnazjalistek. „Wygodniej jest odwrócić głowę w inną stronę i udawać, że się nic nie widzi i nie słyszy”- stwierdza po chwili. Całą inscenizację wzbogacono  o wzruszające piosenki odśpiewane przez Magdalenę Braun, Adriannę Filipek i Paulinę Mazerant, o budzący upiorne wrażenie ”taniec śmierci” wykonany przez siedem dziewcząt, które ukryto za maskami i długimi pelerynami oraz o efektowny mur wkraczający na scenę w kulminacyjnym momencie widowiska. Finał inscenizacji zabrzmiał jednak optymistycznie – wzniesione ponad głowami papierowe serduszka wirowały w rytm jakże trafnie wybranej piosenki „Wznieś serce nad zło”.

            Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS  uwieńczono podsumowaniem konkursu plastycznego, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie Gimnazjum w Gomulinie, ale także uczniowie wszystkich gimnazjów  z Piotrkowa Trybunalskiego, Gimnazjum z Niechcic oraz Woli Krzysztoporskiej. Oto nagrodzeni: I miejsce ex aequo zajęły uczennice Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Niechcicach – Kamila Grześkiewicz i Marlena Strumiłło, II miejsceAngelika Francuz z Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, a III miejsce Joanna Grabowska z Gimnazjum w Gomulinie. Nagrody zostały ufundowane przez Wicestarostę Powiatu Piotrkowskiego – pana Grzegorza Adamczyka oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Trybunalskim, która była równocześnie współorganizatorem imprezy.

  W uroczystości zechcieli wziąć udział między innymi  proboszcz parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Gomulinie ksiądz Jan Cholewa, wicestarosta – pan Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącej Rady Gminy Wola Krzysztoporska- pan Grzegorz Konecki, kierownik Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia- pani Wiesława Kozińska, starsi asystenci Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia – pani Anna Kańska i pani Danuta Matusiak, a także dyrekcja Szkoły Podstawowej  w Gomulinie – pani Danuta Stępień oraz pani Małgorzata Kędzierska. Gospodarzem uroczystości była dyrektor Gimnazjum w Gomulinie – pani Irena Kasztelan. Montaż słowno – muzyczny przygotowano pod kierunkiem pani Eweliny Kacperskiej i pani Joanny Murat.

Fotorelacja z obchodów znajduje się w galerii zdjęć.
20 listopada 2012 r.

Wycieczka do Warszawy 20 listopada 2012 r.

 35 uczniów naszego Gimnazjum wzięło udział w zorganizowanej przez p. Ewę Maciołek wycieczce do Warszawy. Pod czujnym okiem pań  Aliny Banaszczyk, Eweliny Kacperskiej, Małgorzaty Kowalskiej i Ewy Maciołek uczniowie udali się w podróż, której celem było zwiedzenie Sejmu, Belwederu, Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, a także Sali Matejkowskiej w Muzeum Narodowym.
W Sejmie młodzież wysłuchała wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, zwiedziła galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny (z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicą upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotą z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową oraz "korytarz marszałkowski".
Po spacerze w Parku Ujazdowskim udali się do Belwederu, który stanowi rezydencję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uczniowie poznali ciekawą historię tego miejsca, zwiedzili Salę Pompejańską, w której koncertował Fryderyk Szopen, gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którym pracował z autentycznymi pamiątkami po nim, a także ekspozycję poświęconą Marszałkowi oraz gabinet Wojennego Orderu Virtutti Militari.
Kolejnym punktem programu był Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich, czyli letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tutaj uczniowie mogli podziwiać piękne wnętrza i wysłuchać opowieści o ostatnim królu Polski i jego czasach.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe, gdzie nasi gimnazjaliści odwiedzili Galerię Sztuki XIX w., a w niej Salę Matejkowską z odrestaurowaną "Bitwą pod Grunwaldem", która wywołała wielkie wrażenie. Uwadze uczniów nie umknęły również inne dzieła malarstwa polskiego, np. J. Chełmońskiego czy J. Mehoffera, które znali tylko z kart podręczników.
Wycieczkę wszyscy uznali za udaną. Uczniowie mogli utrwalić, a także wzbogacić swoją wiedzę zdobywaną na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie. I już pytają o cel następnej podróży! 23 listopada 2012r.

Spotkanie gimnazjalistów z policjantem Panem Mariuszem Stasiakiem

23 listopada 2012 r. z uczniami gimnazjum spotkał się Pan Mariusz Stasiak - komendant Powiatowej Policji w Bełchatowie (kierownik ogniwa patrolowo - interwencyjnego) oraz Radny Gminy Wola Krzysztoporska. 
Pan komendant, opierając się na przykładach ze swojej pracy, przeprowadził dla młodzieży prelekcję nt. odpowiedzialności karnej nieletnich, konsekwencji za wagarowanie i za przestępstwa przeciwko nauczycielom w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych oraz na temat konsekwencji braku wyobraźni podczas jazdy motorowerem po drogach publicznych. Wyjaśnił także, jakie są stosowane środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji nieletnich oraz jakie są warunki umieszczania nieletniego w zakładzie poprawczym.
Po spotkaniu z młodzieżą, pan policjant udzielił wywiadu do gimnazjalnej gazetki. Wywiad przeprowadziły uczennice klasy IIIa Ada Filipek i z klasy IIIb Ola Pilarczyk.11 listopada 2012 r.

Obchody Święta Niepodległości w Gomulinie

W dniu 11 listopada 2012 r. w Kościele Parafialnym w Gomulinie podczas Mszy Św. o godz. 10.30 uczniowie Gimnazjum w Gomulinie wystąpili z uroczystą akademią upamiętniającą 94. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Uroczystość uświetnili swoją obecnością: przewodnicząca Rady Gminy p. Maria Głowacka, zastępca przewodniczącej p. Grzegorz Konecki, radny p. Józef Plich, dyrektor SP w Gomulinie p. Danuta Stępień, wicedyrektor p. Małgorzata Kędzierska, przedstawiciele Rady Rodziców, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy parafii.

            Młodzież gimnazjalna w niezwykle uroczysty sposób przybliżyła dzieje Polski od rozbiorów po 1918 r. Występ wywołał wzruszenie i owacje na stojąco. Mszę Św. za Ojczyznę odprawił ks. proboszcz Jan Cholewa. W krótkim wystąpieniu dyrektor gimnazjum Irena Kasztelan podziękowała młodzieży i nauczycielom za poruszającą lekcję historii i patriotyzmu. Po mszy św. wiązanki kwiatów na grobach żołnierskich na cmentarzu w Gomulinie złożyły władze Gminy Wola Krzysztoporska oraz delegacja uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Gomulinie.

            Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Maciołek, oprawę plastyczną zapewniła p. Joanna Sobutkowska. W organizację uroczystości włączył się samorząd uczniowski pod opieką p. Małgorzaty Kowalskiej, przygotowując dla wszystkich kotyliony. Inscenizacja została wzbogacona strojami udostępnionymi przez p. Katarzynę Piastę.
Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości znajduje się w galerii zdjęć.10 listopada 2012 r.

Rajd turystyczny 10 listopada 2012 r.


        We wrześniu 2012 roku powstało w Gimnazjum w Gomulinie Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK. Jego pierwszymi członkami zostali: Natalia Głowacka z klasy Ia, Martyna Filipczak, Patrycja Kamińska, Adrianna Kopeć, Adrian Łuczyński, Piotr Nowak, Daniel Ozimek, Patrycja Świerczek, Oliwia Wójcicka z klasy IIa oraz Patrycja Półrolnik i Maria Turlik z klasy IIb, opiekunem zaś pani Alina Banaszczyk.
Pierwsza wyprawa naszej młodzieży wyruszyła 10.11.2012 r. na turystyczne szlaki ziemi koneckiej. Pokonując 8 - kilometrowy dystans na trasie Kamienny Krzyż - Piekło - Sielpia Wielka, w otoczeniu pięknych, leśnych, jesiennych krajobrazów świętowano 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po wędrówce, która zajęła około dwóch godzin, piesi turyści spotkali się przy wspólnym ognisku na terenie OSiR w Sielpi Wielkiej, znanej miejscowości wypoczynkowej województwa świętokrzyskiego. Tutaj można było upiec kiełbaskę, pogawędzić i napić się gorącej herbaty. Później wszyscy wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów z Gimnazjum z Żarnowa. Wiersze i patriotyczne pieśni wprowadziły nas w nastrój zadumy nad dziejami naszej ojczyzny. W świątecznym nastroju prezes Oddziału PTTK z Żarnowa dokonał wręczenia legitymacji członkowskich PTTK uczniom naszej szkoły, a szkolny klub otrzymał dyplom za udział w rajdzie.
W XVI Rajdzie Niepodległości zorganizowanym przez dwa zaprzyjaźnione oddziały z Żarnowa i Końskich wzięło udział 230 uczestników z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego, w tym siedmiu z Gimnazjum w Gomulinie.
Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do korzystania z takiej formy czynnego wypoczynku. Turystyka piesza to nie tylko zdrowy wysiłek, ale także miło i aktywnie spędzony czas, nowe znajomości i wrażenia, niezapomniane emocje, nowe miejsca i doświadczenia. 
Może to "coś" dla każdego z WAS...!?
Może warto choć posmakować...!?
Do zobaczenia na turystycznym szlaku!

Fotorelacja z rajdu znajduje się w galerii zdjęć.9 listopada 2012r.

II miejsce zespołu wokalnego z Gimnazjum w Gomulinie w VIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie


Zespół wokalny (Ada Filipek, Magda Braun, Paulina Mazerant, Olga Piasta, Patrycja Półrolnik, Daria Trojanowska i Benita Pielużek) za wykonanie piosenki "Rozkwitają pąki białych róż" zdobył II miejsce w VIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie dla uczniów szkół powiatu piotrkowskiego w kategorii Duety i Zespoły Gimnazja.
Uczennice przygotował do konkursu nauczyciel muzyki Dariusz Głowacki.
Gimnazjalistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.3 listopada 2012r.

Gimnazjum w Gomulinie w obiektywie

3 listopada 2012r.

Hala sportowa Gimnazjum w Gomulinie 

18 października 2012 r.

Spotkanie z siostrą misjonarką z Kamerunu


18 października 2012 r. w naszym Gimnazjum gościła siostra Elza ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, która przebywa na misjach w Kamerunie w Afryce. Siostra misjonarka w trakcie dwugodzinnego spotkania przekazała uczniom klas drugich i trzecich wiele ciekawych informacji o życiu ich afrykańskich rówieśników, a także zaprezentowała zdjęcia. Gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o pracy misjonarek w Kamerunie i Kongo, o obyczajach mieszkańców Afryki, trudach i radościach ich życia codziennego. Spotkanie zorganizowała p. Ewa Maciołek.28 września 2012 r.

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2012/2013

21 września 2012 r. odbył się w naszej szkole mityng przedwyborczy, na którym kandydaci na Przewodniczącego SU przedstawili swoje programy, pomysły i propozycje działań. 28 września przeprowadzone zostały wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowością wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza 
w składzie: Bartosz Podlecki, Krzysztof Siejak, Krystian Kowalewski, Anna Lalek, Natalia Biniek, Aleksandra Pilarczyk.
 
W wyniku głosowania nową Przewodniczącą SU została Aleksandra Marek. Zastępcami zostali Jakub Górecki i Adrianna Filipek, a skarbnikiem Benita Pielużek.
Gomulin

ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

Ciekawe linki
Gimnazjum w Gomulinie ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

tel. 44 615 31 92 wew.100
Copyright by www.gimnazjumgomulin.pl | Design by Rafał Witulski