Brak pluginu Flash
Menu
Kalendarz

Archiwum | Aktualności

15 grudnia 2014r.

Informacja dla uczniów i rodziców

W okresie przerwy świątecznej od 22 XII 2014 r. do 31 XII 2014 r. w godz. 8.00 - 14.00 dla młodzieży, która przybędzie do szkoły, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze.
W tych dniach nie będzie zapewnionego dowozu uczniów do szkoły.
2 I 2015 r. (piątek) zostanie odpracowany 31 I 2015 r. (w sobotę). W tym dniu zorganizowana zostanie w godz. 16.00 - 20.00 Choinka Noworoczna.
5 I 2015 r. (poniedziałek) Gimnazjum w Gomulinie normalnie pracuje.

                                                                                              Irena Kasztelan12 grudnia 2014r.

Święto Niepodległości

Tradycją stały się uroczyste obchody Święta Niepodległości w Kościele w Gomulinie, które gromadzą lokalną społeczność. Jak co roku, 11 listopada, uczniowie naszego Gimnazjum wystąpili przed gomulińską publicznością z przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem p. Ewy Maciołek i p. Małgorzaty Kowalskiej, w którym przypomnieli polskie drogi do niepodległości oraz radosne chwile 1918 r. Po wspólnym odśpiewaniu polskiego hymnu młodzież dała popis swoich aktorskich i wokalnych umiejętności. Nastrojowa muzyka, recytacja wierszy polskich poetów oraz doskonale dobrane piosenki wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Uczniowie brawurowo odegrali swoje role m.in. żołnierzy, przedstawicieli przedwojennej inteligencji a nawet Józefa Piłsudskiego. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia oraz fragmenty filmów dokumentalnych przedstawiających wydarzenia z lat I wojny światowej, której przypada w tym roku 100 rocznica wybuchu. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał p. Paweł Filipek, natomiast piękną dekorację przygotowała p. Joanna Sobutkowska.
Występ naszych szkolnych talentów został doceniony i nagrodzony owacjami na stojąco. Na zakończenie ks. dziekan Jan Cholewa podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.
                                                                                       Ewa Maciołek13 listopada 2014r.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

   Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 45 uczniów Gimnazjum w Gomulinie, którzy 30 października pod opieką pani Małgorzaty Kowalskiej, pani Ewy Maciołek, pani Aliny Banaszczyk i pani Joanny Murat oraz w towarzystwie przewodnika pana Cezarego Misiury wyruszyli na  wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić letnią rezydencję H. Sienkiewicza w Oblęgorku, w której zgromadzono cenne pamiątki po pisarzu. Następnie w  Zagnańsku podziwiali pomnik przyrody-olbrzymi dąb Bartek.


   Wizyta w Centrum Geoedukacji była nie tylko świetnym wstępem do  zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, jak również szansą na  podróż do wnętrza ziemi kapsułą 5D. W centrum Kielc uczniowie zwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Kadzielnię. Wspaniałą lekcje przyrody przeżyli w Jaskini Raj, gdzie na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki tysięcy lat skały.

W czasie wędrówki uczniowie obejrzeli wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju.
26 września 2014 r.

Nowa ekopracownia w Gimnazjum w Gomulinie

            


            Nasze gimnazjum zostało laureatem konkursu pn. „Moja wymarzona ekopracownia” zorganizowanym przez    Wojewódzki    Fundusz     Ochrony    Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Opracowany projekt „Nową ekopracownię mamy, więc o naszą planetę dbamy” został pozytywnie oceniony przez Kolegium Konkursowe.

Ekopracownia została wyposażona w nowe meble (szklane gabloty, szafy, stojaki), pomoce dydaktyczne (w tym modele demonstracyjne, plansze i filmy edukacyjne, programy multimedialne  do nauki biologii i geografii oraz zestawy do badania wody, gleby i powietrza), a także sprzęt audiowizualny, komputerowy, fotograficzny i rośliny doniczkowe. Podczas wakacji pracownia została pomalowana. Zastosowana na  jednej ścianie fototapeta o tematyce przyrodniczej wprowadza w atmosferę naturalnego środowiska.

Całkowity koszt utworzonej ekopracowni wyniósł 39.874,78 zł, w tym 31.760,00 zł gimnazjum pozyskało z  WFOŚiGW w Łodzi , a 8.114,78 zł  z Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej.

Dobrze wyposażona pracownia w pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, meble oraz estetyczną fototapetę przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan  środowiska, ułatwi pracę nauczycielom oraz uaktywni młodzież w podejmowanie działań proekologicznych.

Fotorelacja z otwarcia ekopracowni znajduje się w galerii zdjęć.

link do strony www.zainwestujwekologie.pl
24 czerwca 2014r.

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 

przeprowadzonych w dniach 23 – 25 IV 2014r.:

Średnia krajowa

Średnia szkoły

 

Stanin szkoły

Język polski

68%

74,8%

 

wysoki

Historia
  i wos

59%

60,9%

 

wyżej średni

Matematyka

47%

50,4%

 

wyżej średni

Przedmioty przyrodnicze

52%

57,1%

 

wysoki

Język
angielski

67%

66,4% 
 i 39,5%

 

średni

Język niemiecki

54%

54,3% 
 i 43,8%

 

średni

 Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014:

 • Reprezentowanie województwa łódzkiego przez uczniów Adriannę Kopeć z kl. IIIA i Michała Rabendę z kl. IIIB podczas XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w gmachu Sejmu RP w Warszawie w dn. 1.06.2014 r. (nauczyciel przygotowujący – Ewa Maciołek).
 • Uzyskanie przez Darię Trojanowską z kl. IIIB za pracę literacką pt. „Nigdy nie jest za późno” tytułu laureata w Ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej (nauczyciel – Aleksandra Czerwińska).
 • Uzyskanie tytułu finalistki przez Adriannę Kopeć, uczennicę klasy IIIA, w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z  Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Laureatkami szkolnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Europa Ojczyzn” pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Wojciechowskiego zostały Adrianna Kopeć, Kinga Białas i Patrycja Orłowska z kl. III, przygotowane przez Ewę Maciołek i Małgorzatę Kowalską. Uczennice w nagrodę pojechały na 3-dniową wycieczkę do Brukseli.
 • Do eliminacji rejonowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się z wiedzy o społeczeństwie Adrianna Kopeć i Kinga Białas z kl. IIIA  (przygotowane przez Ewę Maciołek) oraz z matematyki Michał Rabenda z kl. IIIB  (przygotowany przez Irenę Kasztelan).
 • Katarzyna Owczarek z kl. IIA, przygotowana przez Joannę Murat, została finalistką konkursu Forum Oświatowego w Piotrkowie Tryb. pod patronatem Posła na Sejm RP Elżbiety Radziszewskiej „Mój Nauczyciel – Mój Mistrz” w kategorii prac literackich.
 • Uczniowie Piotr Nowak i Daniel Ozimek z kl. IIIA, przygotowani przez Ewę Maciołek, zakwalifikowali się do etapu rejonowego XIX edycji konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska – w nagrodę uczestnictwo w zagranicznej wycieczce do Wilna (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • W IX Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie, uczennice przygotowane przez Dariusza Głowackiego, zdobyły: Ewelina Pirek z kl. Ia – I miejsce w kategorii soliści gimnazjum, Olga Piasta z kl. IIa – III miejsce w kategorii soliści gimnazjum oraz obie uczennice zdobyły II miejsce w kategorii duety gimnazjum.
 • II miejsce Adrianny Kopeć, Magdaleny Cieślak i Michała Rabendy w Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Sławimy mężnych królów dzieje” (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Ewelina Pirek z kl. Ia zajęła I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek w kategorii soliści gimnazjum w Szydłowie, uczennicę przygotował Dariusz Głowacki.
 • II miejsce Olgi Piasty i III miejsce Eweliny Pirek w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Moszczenicy (nauczyciel - Małgorzata Kowalska).
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Edycji Gminnego Konkursu Wokalnego „Mikrofon dla Ciebie” (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Olgi Piasty w XI Międzygimnazjalnym Festiwalu Piosenki Europejskiej EUROJEDYNKA 2014 (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Karoliny Malickiej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kwiaty polskie – znamy, chronimy, podziwiamy”, zorganizowanym przez WODN w Piotrkowie Tryb. i Szkołę Podstawową nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Anita Książczyk z kl. IIA zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowała Joanna Sobutkowska.
 • W konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Katarzyna Owczarek z kl. II A, przygotowana przez Joannę Murat, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim oraz I miejsce w konkursie plastycznym, Agnieszka Dziemdziora z kl. IIA - II miejsce i Kinga Żabicka z kl. IIB - III miejsce w konkursie plastycznym, przygotowane przez Joannę Sobutkowską.
 • Benita Pielużek, Patrycja Świerczek i Kinga Białas z kl. IIIa, przygotowane przez Sylwię Nawrat i Dominikę Patek, zakwalifikowały się do eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
 • Nagrody książkowe dla Michała Rabendy, Kingi Żabickiej, Aleksandry Cieślik oraz wyróżnienia Adrianny Kopeć, Karoliny Jakubczyk i Adama Rabendy w konkursie plastycznym i fotograficznym „Krajobrazy naszej gminy” zorganizowanym przez Koło Miłośników Gminy Wola Krzysztoporska (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Nagrody rzeczowe za udział w konkursie plastycznym „Na wiejskim gościńcu – ludowe bajanie” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb. otrzymali Aleksandra Cieślik, Oliwia Wójcicka i Dominik Lec, przygotowani przez nauczycielkę – Joannę Sobutkowską.

 Najważniejsze osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014:

Klaudia Matyja z kl. IIB– II miejsce w skoku wzwyż dziewcząt w I Rzucie i I miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie i I miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

Marcin Cieślak z kl. IIB – III miejsce w biegu na 1000 m w  I Rzucie i V miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie, II miejsce w biegu na 1500 m w Wiosennych Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w ramach Dni Olimpijczyka w Wolborzu,

Iza Skowronek z kl. IIIB – V miejsce w biegu na 600 metrów w  I Rzucie i III miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Marcin Stępień z kl. IIA – IV miejsce w biegu na 300 metrów i V miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie (23.05.2014),

Adrian Łuczyński z kl. IIIA – VI miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Paulina Sierant z kl. IB – VI miejsce w biegu na 100 m w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Magdalena Cieslik z kl. IIIB – VI miejsce w pchnięciu kulą w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w powiecie w Turnieju Orlika w piłkę nożną (rocznik 2000-2001), (23.09.2013 i 25.09.2013)

III miejsce dziewcząt w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych w Wolborzu (18.10.2013)  i  V miejsce w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych Zrzeszenia LZS woj. Łódzkiego w Zelowie (9.05.2014)

I miejsce chłopców w powiatowych i IV miejsce w rejonowych eliminacjach w piłce ręcznej.

III miejsce w powiatowych mistrzostwach w halowej piłce nożnej dziewcząt do lat 16 w Gomulinie (25.02.2014) i IV miejsce w powiecie w piłce nożnej dziewcząt w Gorzkowicach (19.05.2014),

VIII miejsce Gimnazjum w Gomulinie w województwie we współzawodnictwie sportowym najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych ZLZS województwa łódzkiego w 2013 r. oraz VII miejsce w klasyfikacji generalnej po I i II Rzucie Ligi LA ZLZS,

II miejsce w punktacji zespołowej w Festynie sportowo – rekreacyjnym z okazji Dni Otwartych ZSR CKP w Bujnach i II miejsce w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o puchar prezesa ULKS „Tytan” w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.

IV miejsce w Powiatowym Konkursie Szachowym w Gorzkowicach.

Do zawodów i turniejów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Agata Pawlak i Przemysław Szulc, do zawodów szachowych pan Marek Mika.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymują:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Zachowanie

Klaudia Wężyk

I A

5,00

wzorowe

Katarzyna Owczarek

II A

4,80

wzorowe

Kinga Klimczak

II A

4,79

wzorowe

Kinga Żabicka

II B

5,06

wzorowe

Adrianna Kopeć

III A

5,13

wzorowe

Kinga Białas

III A

4,80

wzorowe

Michał Rabenda

III B

5,05

wzorowe

Martyna Junicka

III B

4,75

wzorowe

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują: Klaudia Matyja i Marcin Cieślak z klasy II B.
13 czerwca 2014 r.

                      Daria Trojanowska laureatką
                      Ogólnopolskiego Konkursu
          na opowiadania o tematyce olimpijskiej


Na zdjęciu Daria Trojanowska z Panią Aleksandrą Czerwińską

Uczennica klasy IIIb Gimnazjum w Gomulinie Daria Trojanowska została laureatką XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski przy wsparciu  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na utwór prozatorski, którego celem jest zainteresowanie młodzieży zimowymi i letnimi igrzyskami olimpijskimi, poszerzenie zamiłowań sportowych, propagowanie idei olimpijskiej oraz zachowań fair play. 

          W 2014r. do konkursu zgłoszono 212 prac gimnazjalistów z całej Polski. Daria, swoim opowiadaniem pod tytułem "Nigdy nie jest za późno", wywalczyła miejsce w finale, a następnie została laureatką. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego Pani Aleksandra Czerwińska.

         W piątek 13 czerwca 2014r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie Daria Trojanowska, w towarzystwie swoich bliskich i opiekunki literackiej Pani Aleksandry Czerwińskiej, odebrała nagrody. Opowiadanie uczennicy zostało opublikowane w książce "Radość biegania".

                                                                                   Gratulujemy!

 
Gomulin

ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

Ciekawe linki
Gimnazjum w Gomulinie ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

tel. 44 615 31 92 wew.100
Copyright by www.gimnazjumgomulin.pl | Design by Rafał Witulski