Brak pluginu Flash
Menu
Kalendarz

Archiwum | Aktualności

21 czerwca 2017r.

Podsumowanie całorocznej pracy dydaktyczno - wychowawczej
w roku szkolnym 2016/2017

Drodzy uczniowie!

Przed Wami czas odpoczynku od nauki i czas beztroskiej zabawy. Życzę Wam udanych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. 

Trzecioklasistom życzę dostania się do dobrych szkół, wielu sukcesów w nowej szkole oraz by miło wspominali nasze gimnazjum.

                                                Dyrektor Irena Kasztelan

 

Wyniki egzaminów gimnazjalnych przeprowadzonych w dniach 19-21 IV 2017 r. w naszej szkole przedstawiają się następująco:

 

 

Średnia szkoły

Stanin
szkoły

Gmina Wola Krzysztoporska

Powiat piotrkowski

Woj. łódzkie

Średnia krajowa

Język polski

 

67,3%

średni

65,4%

66,3%

70%

69%

Historia
i wos

66,3%

wysoki

58,3%

54,4%

59%

59%

Matematyka

 

50,8%

wyżej średni

44,2%

42,6%

47%

47%

Przedmioty przyrodnicze

56,5%

wysoki

50,1%

49,1%

53%

52%

Język
angielski

58,5%
i 36,2%

niżej średni

56,8%

37,1%

59,2%

39,1%

67%
i 49%

67%

49%

Język niemiecki

71,5%

bardzo wysoki

45,9%

52,5%

53%

54%

Najwyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów uzyskali:

z historii i wos:

Patrycja Dyko                 94%

Michał Mikuła                  94%

Magdalena  Łuczyńska    91%     

Michał Małecki                91%                   

z jęz. polskiego:

Karolina Piekarska        94%

Patrycja Dyko               91%

Jakub Zaor                    91%

Jakub Wesołowski         84%

z matematyki:

Jakub Wesołowski         100%

Patrycja Dyko                  97%

Jakub Zaor                      93%

Magdalena Łuczyńska     90%            

z przedmiotów przyrodniczych:

Jakub Wesołowski          96%

Szymon Głowacki           89%

Patrycja Dyko                 82%

Magdalena Łuczyńska     82%

z języka angielskiego:

Jakub Wesołowski   100% 95%

Patrycja Dyko            98% 90%

Szymon Głowacki      98% 80%

Michał Mikuła            98% 73%

z jęz. niemieckiego:

Małgorzata Górecka     90%
Marta Łuczyńska          85%

Najwyższe wyniki z egzaminów uzyskał Jakub Wesołowski ze średnią z wszystkich egzaminów 92,17%. Na drugim miejscu jest Patrycja Dyko ze średnią 92,0% i na trzecim miejscu Szymon Głowacki ze średnią z wszystkich egzaminów 83,67%.

Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów:

W bieżącym roku uczniowie Gimnazjum w Gomulinie wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z matematyki,  wiedzy o społeczeństwie i biologii, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. 

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się z matematyki Jakub Wesołowski, a z wiedzy o społeczeństwie Patrycja Dyko.

Do eliminacji rejonowych XXI Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego dla uczniów gimnazjów woj. łódzkiego, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty,  zakwalifikowały się Patrycja Bednarek, Patrycja Dyko, Angelika Filipczak, Małgorzata Górecka, Justyna Jóźwik, Magdalena Kabzińska, Magdalena Łuczyńska i Marta Łuczyńska.

Patrycja Dyko zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych Wojewódzkiego Konkursu Filozoficznego „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”.

Kamil Stępień, autor opowiadania pt. W sportowym realu, został finalistą 27. Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie.

Magdalena Łuczyńska i Magdalena Kabzińska wzięły udział w eliminacjach do XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych i powiatowych konkursach literackich, plastycznych i wokalnych, w których zdobywali wyróżnienia i nagrody:

Patrycja Bednarek zajęła I miejsce a Bartłomiej Owczarek – III miejsce w eliminacjach gminnych, natomiast Patrycja Bednarek – IV miejsce w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Natalia Łuczyńska z IA – I miejsce a Zuzanna Mazerant z IB – III miejsce w IX Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego w kategorii klas pierwszych w Gimnazjum w Rozprzy.

Patrycja Dyko zdobyła II miejsce w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym.

W Gminnym Konkursie Literackim poświęconym życiu Ojca Świętego Jana Pawła II – I miejsce zajęła Adriana Malicka, II miejsce – Angelika Malicka, III miejsce – Alicja Cieślak, wyróżnienie – Kacper Galicki.

W gminnym konkursie plastycznym pn. „Portret Jana Pawła II” – I miejsce zdobyła Angelika Malicka, a II miejsce – Adriana Malicka.

Joanna Kluf zdobyła III miejsce w kategorii soliści w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Szydłowie, II miejsce w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie oraz II miejsce w kategorii gimnazja w VI Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca w Woli Krzysztoporskiej.

Uczennice Angelika Malicka, Natalia Łuczyńska, Julia Staniewska i Justyna Jóźwik zdobyły wyróżnienie, a Patrycja Dyko nagrodę za udział w XVII Powiatowym Konkursie Literackim pn. „Anioły są wśród nas”.

 

Szymon Kauc zdobył nagrodę rzeczową za II miejsce w I Gminnym Konkursie Papieskim „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Patrycja Dyko otrzymała wyróżnienie, a Jakub Wesołowski, Patrycja Marczak, Angelika Malicka, Julia Fajkowska i Agata Plich dyplom za udział w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego ON-LINE, zorganizowanym przez Gimnazjum w Przygłowie.

Agata Plich zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. „Młodzi o HIV i AIDS” przeprowadzonym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb.

Ewelina Cieślak i Natalia Łuczyńska z IA zdobyły wyróżnienia w konkursie na pracę plastyczną inspirowaną twórczością H. Sienkiewicza. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Radomsku i WODN w Piotrkowie Tryb.

W konkursie o tematyce profilaktycznej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Natalia Łuczyńska z kl. IA zajęła I miejsce w konkursie literackim i I miejsce w konkursie plastycznym,  a Adriana Malicka otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym.

Drużyna z kl. IIIB (Izabela Stasiak, Bartłomiej Owczarek, Michał Mikuła i Krystian Kosacki) zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach w Gorzkowicach.

W Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Gomulinie Michał Mikuła zajął I miejsce, Bartłomiej Owczarek II miejsce i Jakub Włodarczyk III miejsce.

W turnieju szachowym o mistrzostwo Gimnazjum – I miejsce zdobył Krystian Kosacki, II miejsce – Tomasz Harlejczyk, III miejsce – Michał Mikuła.

W szkolnym turnieju warcabowym – I miejsce zdobył Tomasz Harlejczyk, II miejsce – Adam Malinowski, III – Jakub Włodarczyk.

Szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szk. 2016/2017 za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „Wszystkie kolory świata”, zorganizowanej przez UNICEFF (na rzecz dzieci z Angoli).

Rodzice niepełnosprawnego Adriana (Lidia i Tomasz Jarmakowscy) złożyli na ręce dyrektora podziękowanie dla Gimnazjum w Gomulinie za okazane zrozumienie i wsparcie związane z bezinteresownym zaangażowaniem w zbiórkę nakrętek, dzięki którym Adrian będzie mógł wyjechać na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny.   

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

Drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Bednarek, Amelia Białasińska, Julia Dyła, Angelika Filipczak, Małgorzata Górecka, Justyna Jóźwik, Magdalena Kabzińska, Joanna Kluf, Magdalena Łuczyńska, Adriana Malicka, Karolina Piekarska, Zuzanna Skupień zajęła V miejsce w województwie łódzkim (I miejsce w rejonie, I miejsce w powiecie i I miejsce w gminie) w Mistrzostwach w Piłce Ręcznej.

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Biniek, Piotr Braun, Przemysław Cieślak, Kamil Dróżdż, Szymon Głowacki, Maciej Góralczyk, Wiktor Jarosiński, Krystian Kosacki, Bartosz Łuczyński, Mateusz Magiera, Bartłomiej Owczarek, Jakub Owczarek, Igor Pauliński i Jakub Wasik zajęła I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie piotrkowskim w Mistrzostwach w Piłce Ręcznej.

Magdalena Łuczyńska zajęła VI miejsce w skoku wzwyż, a Angelika Filipczak VII miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Spale w I semestrze natomiast Wiktor Jarosiński zajął I miejsce w biegu na 60 m chłopców i VI m. w skoku wzwyż, a Justyna Kaczmarek VIII miejsce w pchnięciu kulą i Magdalena Łuczyńska VIII miejsce w skoku wzwyż w II semestrze.

Gimnazjum w Gomulinie zdobyło I miejsce w klasyfikacji zespołowej w Mistrzostwach Ziemi Piotrkowskiej na ergometrach wioślarskich.

Dziewczęta zdobyły I miejsce w powiecie i III miejsce w półfinale wojewódzkim w Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej.

Dwie uczennice wzięły udział w finale centralnym XXI Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Wolborzu. Paulina Cieślak zajęła XVIII miejsce.

W Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych w Kutnie IV miejsce w pchnięciu kulą zajęła Justyna Kaczmarek, IV miejsce w biegu na 600 m Paulina Cieślak, natomiast VII miejsce w biegu na 100 m Jakub Owczarek i VIII miejsce w biegu na 300 m Bartłomiej Owczarek.

W II Rzucie Ligi LA szkół podstawowych i gimnazjalnych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w Kleszczowie Wiktor Jarosiński zajął I miejsce w biegu na 100 m, a Justyna Kaczmarek – VI miejsce w pchnięciu kulą.

W Drużynowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w Zelowie Patykach – zespół w składzie: Wiktor Jarosiński, Krystian Kosacki, Michał Małecki, Bartłomiej Owczarek i Łukasz Sierant zdobył V miejsce.

W Mistrzostwach Zrzeszenia LZS powiatu piotrkowskiego w halowej piłce nożnej chłopców do lat 16 drużyna z naszego gimnazjum zajęła VI miejsce.

Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletyczna może poszczycić się zdobyciem:
IV miejsca w powiecie drużynowo dziewcząt i chłopców,
I miejsca przez Wiktora Jarosińskiego w biegu na 100 m,
I miejsca przez Angelikę Filipczak w skoku w dal,
II miejsca Magdaleny Łuczyńskiej w skoku wzwyż,
IV miejsca Jakuba Wasika w skoku w dal,
III miejsca w sztafecie 4 x 100 m chłopców,
IV miejsca w sztafecie 4 x 100 m dziewcząt.

Podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach nasze gimnazjum zdobyło III miejsce zespołowo, w tym Wiktor Jarosiński zajął I miejsce w torze przeszkód, a Patrycja Dyko – I miejsce w konkursie wiedzy olimpijskiej.

 Najwyższe wyniki w nauce uzyskali:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Ocena
z zachowania

Angelika Malicka

IA

5,30

wzorowa

Natalia Łuczyńska

IA

5,23

wzorowa

Patrycja Marczak

IA

5,15

wzorowa

Zuzanna Mazerant

IB

5,2

wzorowa

Julia Fajkowska

IB

5,0

wzorowa

Wiktoria Bugajska

IIA

4,8

wzorowa

Szymon Kauc

IIB

4,86

wzorowa

Patrycja Dyko

IIIA

5,27

wzorowa

Magdalena Kabzińska

IIIA

5,05

wzorowa

Magdalena Łuczyńska

IIIA

5,0

wzorowa

Justyna Jóźwik

IIIA

4,94

wzorowa

 

18 maja 2017r.

Dzień Patrona Św. Jana Pawła II

Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
                        Jan Paweł II

18 maja br. Gimnazjum w Gomulinie równocześnie obchodziło pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Św. Jana Pawła II oraz Dzień Patrona. Dzień ten rozpoczęto od projekcji fragmentów filmu przypominającego ubiegłoroczną ceremonię. Następnie ogłoszono wyniki dwóch konkursów międzyszkolnych poświęconych życiu Ojca Świętego Jana Pawła II: literackiego i plastycznego. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół z Bogdanowa, Gomulina, Krzyżanowa i Woli Krzysztoporskiej. 

Jury konkursu literackiego w składzie Joanna Murat, Anna Stasiak oraz Katarzyna Stawicka wyłoniło następujących zwycięzców:

   Kategoria wiekowa – szkoła podstawowa (klasy 4-6)

Mateusz Galicki  (SP Gomulin) - I miejsce, Julia Stańczak (SP Gomulin) - II miejsce, Piotr Szewczyk (SP Bogdanów) - III miejsce i Adrian Stępień (SP Gomulin) -wyróżnienie.

Kategoria wiekowa – gimnazjum

Uczniowie z Gimnazjum w Gomulinie: Adriana Malicka - I miejsce, Angelika Malicka - II miejsce,  Alicja Cieślak - III miejsce oraz Kacper Galicki - wyróżnienie.

Jury konkursu plastycznego w składzie Iwona Frączkowska, Marek Mika oraz Anna Stasiak kolejno przyznało nagrody:

           Kategoria wiekowa – szkoła podstawowa (klasy I – III)

Zofia Murat (SP Gomulin) - I miejsce,  Julia Gaj (SP Krzyżanów) - II miejsce, Zuzanna Pająk (SP Gomulin) - III miejsce.

          Kategoria wiekowa – szkoła podstawowa (klasy 4 – 6):

Igor Krasoń (SP Wola Krzysztoporska) – I miejsce, Julia Famulska (SP Wola Krzysztoporska) – II miejsce, Aleksandra Kaczor (SP Bogdanów) i Oliwia Gołębiowska (SP Wola Krzysztoporska) – III miejsce.
                           Kategoria wiekowa – gimnazjum

Angelika Malicka (Gim. Gomulin) – I miejsce, Adriana Malicka (Gim. Gomulin) – II miejsce i Justyna Woźniak (Gim. Wola Krzysztoporska) – III miejsce.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klasy 6 Szkoły Podstawowej w Gomulinie wraz z wychowawcami wyruszyli na rajd pieszy na trasie Gomulin – Piekarki – Oprzężów – Gomulin. W trakcie 8 – kilometrowego marszu zatrzymano się przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej wzniesionej na posesji pani Krystyny Lauks, pod domem Państwa Julii i Grzegorza Karlińskich, którzy opowiedzieli historię powstania przydomowych rzeźb oraz w remizie OSP, w której Rada Rodziców Gimnazjum w Gomulinie zorganizowała poczęstunek dla wszystkich uczestników rajdu.

Finałem Dnia Patrona była msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja w Gomulinie. W homilii ks. arcybiskup Władysław Ziółek nawiązał do 37. rocznicy święceń kapłańskich księdza proboszcza Tadeusza Koziorowskiego oraz 13 innych księży oraz 1. rocznicy nadania imienia Św. Jana Pawła II naszemu gimnazjum. Młodzież gimnazjalna w krótkiej części artystycznej uczciła pamięć patrona oraz złożyła życzenia księżom jubilatom. Koordynatorem organizacji Dnia Patrona była dyrektor Irena Kasztelan.

 
10 kwietnia 2017r.

LUDWIK DANIELAK – ŻOŁNIERZ WYKLĘTY
(1923-1955)

Podporucznik, ostatni żołnierz działającego w podziemiu antykomunistycznego Konspiracyjnego Wojska Polskiego, stracony przez władze.  Żył na terenie województwa łódzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego. Skazany przez komunistyczny sąd na sześciokrotną karę śmierci, został stracony w 1955 r.

„Bojar”, „Lotny”, „Szatan”, „Błysk”, „Rozpylacz” to pseudonimy Ludwika Danielaka. Urodził się 4 kwietnia 1923 r. w miejscowości  Stradzew położonej w przedwojennych granicach administracyjnych gminy Woźniki na obszarze powiatu piotrkowskiego. Pochodził z rodziny chłopskiej. Wybuch wojny przerwał jego edukację na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej. W czasie okupacji pracował w gospodarstwach rolnych Stanisława Bartłomiejczyka i Jana Filipka. Ożenił  się z Janiną Wlaźlak. Zamieszkali w miejscowości Wola Krzysztoporska (pow. piotrkowski). Kilka dni po zawarciu związku małżeńskiego został powołany do 4 pułku artylerii w Tomaszowie Mazowieckim, skąd zbiegł po czterech dniach. Dezercja z Wojska Polskiego była momentem przełomowym w życiu żołnierza. 

Ludwik Danielak był nie tylko nieustraszonym żołnierzem, pozostał nieugięty do końca, nie poddał się ani w śledztwie, w którym nie szczędzono mu na pewno tortur, ani w haniebnym procesie. Przed wykonaniem wyroku miał powiedzieć do swych bliskich: "Gdybym się jeszcze raz urodził, też bym walczył z komuną". W liście pożegnalnym do żony i małego syna napisał w ostatnim zdaniu: "Moje życie to ciernie, ale po śmierci róże. Kocham Was". Został rozstrzelany 5 sierpnia 1955 roku w więzieniu przy ulicy Sterlinga w Łodzi. Miał 32 lata. Nie wiadomo, gdzie został pochowany.
22 marca 2017r.

Czy jesteśmy uzależnieni od smartfonów 
i jak ustrzec się przed psychomanipulacją
stosowaną przez sekty?

Na tak postawione pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie w dniu 21 marca 2017 r.

Dzieci i młodzież, a także wielu dorosłych ludzi nie potrafi funkcjonować bez smartfona. Młodzież, zaniedbując realne kontakty na rzecz wirtualnych oraz ograniczając się do rozmów przez komunikator, izoluje się od drugiego człowieka i coraz silniej uzależnia od nowych technologii. 

Drugim zagrożeniem dla młodzieży są sekty. Młodzi ludzie w okresie dojrzewania i poszukiwania swojej tożsamości oraz chcąc pokazać swoją niezależność,  łatwo mogą nabrać się na alternatywne poglądy oferowane przez niebezpieczne ugrupowania. Ofiarami działania sekt (w Polsce działa ich ponad 300)  są często osoby przeżywające trudny okres w życiu, nie radzący sobie z problemami, przeżywające stres i smutek.  Tworzone przez sekty poczucie wspólnoty i akceptacji oraz głoszone poglądy i wartości przyczyniają się do pozyskiwania nowych członków. 

Podczas realizacji dwóch dwugodzinnych programów profilaktycznych wszyscy uczniowie gimnazjum poznali metody psychomanipulacji stosowane przez sekty oraz dowiedzieli się,  jakie szkody psychologiczne i materialne grożą ich członkom, a także jak świadomie i racjonalnie korzystać ze smartfonów.

Psychoterapeuci Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii z Katowic przeprowadzili zajęcia warsztatowe w grupach nt. „Smartfon – przyjaciel czy wróg? – czyli jak żyć w świecie nowych technologii?” oraz „Sekty – zagrożenia i techniki manipulacji”.

Prowadzący spotkanie  szybko zdobyli przychylność i sympatię uczniów. Atrakcyjna i dynamiczna forma odgrywanych scenek, prezentacji, pokazów, burzy mózgów, przykładów z życia wzbudziła wśród młodzieży zaciekawienie i zaangażowanie w realizację zajęć. Tematyka spotkania, oprócz konkretnej wiedzy, wywołała dużo emocji oraz pobudziła do zastanowienia i przemyśleń. Programy zostały bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów. Również nauczyciele obecni na zajęciach stwierdzili, że zrealizowane programy są przydatną pomocą o charakterze edukacyjno – wychowawczym. Programy z całą pewnością przyczynią się do zwiększenia świadomości uczniów w zakresie konsekwencji nadużywania smartfonów oraz psychomanipulacji oraz przyczynią się do dokonania przez młodzież właściwego wyboru i podjęcia słusznej decyzji w sytuacji zagrożenia.

Profilaktyczne zajęcia warsztatowe sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej.
1 marca 2017r.

I GMINNY KONKURS
WIEDZY 
O SPOŁECZEŃSTWIE
I SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM


23 lutego w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Gomulinie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Wola Krzysztoporska p. Roman Drozdek. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie postaw obywatelskich, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego, przygotowanie do uczestnictwa w demokratycznych działaniach oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniowskich. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami konkursu były nauczycielki Ewa Maciołek i Małgorzata Kowalska.

Nagrodą główną w konkursie był „Fotel Wójta Gminy Wola Krzysztoporska” czyli pełnienie władzy wykonawczej w naszej gminie przez jeden dzień. Do konkursu przystąpiło w sumie 12 uczniów z gimnazjów z terenu gminy. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Największą wiedzą wykazała się Wiktoria Kuśmierska (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej), która zajęła I miejsce i 3 marca zasiądzie w Fotelu Wójta, żeby sprawować władzę wykonawczą w gminie. II miejsce przypadło Patrycji Dyko (Gimnazjum w Gomulinie), a III miejsce Izabeli Szefer (Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej). Podczas uroczystego podsumowania konkursu Wójt wręczył wszystkim uczestnikom konkursu upominki i oczywiście nagrodę główną dla zwyciężczyni. Rada Rodziców w Gomulinie ufundowała dla laureatów konkursu nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom I edycji konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
27 lutego 2017r.

Uczniowie z Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie
                              ratują dzieci w Afryce!


Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie brało udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcieli udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. 

      „Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF-u, która już po raz czwarty była realizowana w polskich szkołach. Jej celem było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy w szkole odbyła się wystawa laleczek.
       W projekcie uczestniczyło 23 uczniów naszej szkoły: 4 osoby z klas trzecich (P. Bednarek, J. Kaczmarek, Z. Marek, I. Stasiak), 9 osób z klas drugich (S. Bzik, N. Góralczyk, T. Harlejczyk, Sz. Kacperski, Sz. Kauc, D. Lauks, A. Plich, P. Plich, M. Półrolnik) i 10 osób z klas pierwszych (J. Fajkowska,  K. Galicki, M. Kabzińska, K. Klimczak, N. Łuczyńska, A. Malicka, P. Marczak, Z. Mazerant, J. Plich, N. Świerczek). Koordynatorami projektu w szkole były Ewelina Kacperska i Joanna Murat.
      W dniu 26 lutego br. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie odbyła się aukcja laleczek.  Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce, przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów jest kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby, jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

      Poprzez udział uczniów naszego gimnazjum w akcji UNICEF-u, chcieliśmy uświadomić młodzieży, że pomaganie jest piękne i wiąże się z pozytywnymi emocjami: radością i satysfakcją, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. 
     Dzięki zaangażowaniu całej społeczności lokalnej udało się pozyskać 580,00 złotych na ratowanie życia dzieci w Angoli. Zebrane fundusze z pewnością umożliwią zaszczepienie wielu dzieci. 
Gomulin

ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

Ciekawe linki
Gimnazjum w Gomulinie ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

tel. 44 615 31 92 wew.100
Copyright by www.gimnazjumgomulin.pl | Design byHardsounder