Brak pluginu Flash
Menu
Kalendarz

Archiwum | Aktualności

13 listopada 2014r.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

   Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 45 uczniów Gimnazjum w Gomulinie, którzy 30 października pod opieką pani Małgorzaty Kowalskiej, pani Ewy Maciołek, pani Aliny Banaszczyk i pani Joanny Murat oraz w towarzystwie przewodnika pana Cezarego Misiury wyruszyli na  wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić letnią rezydencję H. Sienkiewicza w Oblęgorku, w której zgromadzono cenne pamiątki po pisarzu. Następnie w  Zagnańsku podziwiali pomnik przyrody-olbrzymi dąb Bartek.


   Wizyta w Centrum Geoedukacji była nie tylko świetnym wstępem do  zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, jak również szansą na  podróż do wnętrza ziemi kapsułą 5D. W centrum Kielc uczniowie zwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Kadzielnię. Wspaniałą lekcje przyrody przeżyli w Jaskini Raj, gdzie na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki tysięcy lat skały.

W czasie wędrówki uczniowie obejrzeli wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju.
26 września 2014 r.

Nowa ekopracownia w Gimnazjum w Gomulinie

            


            Nasze gimnazjum zostało laureatem konkursu pn. „Moja wymarzona ekopracownia” zorganizowanym przez    Wojewódzki    Fundusz     Ochrony    Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Opracowany projekt „Nową ekopracownię mamy, więc o naszą planetę dbamy” został pozytywnie oceniony przez Kolegium Konkursowe.

Ekopracownia została wyposażona w nowe meble (szklane gabloty, szafy, stojaki), pomoce dydaktyczne (w tym modele demonstracyjne, plansze i filmy edukacyjne, programy multimedialne  do nauki biologii i geografii oraz zestawy do badania wody, gleby i powietrza), a także sprzęt audiowizualny, komputerowy, fotograficzny i rośliny doniczkowe. Podczas wakacji pracownia została pomalowana. Zastosowana na  jednej ścianie fototapeta o tematyce przyrodniczej wprowadza w atmosferę naturalnego środowiska.

Całkowity koszt utworzonej ekopracowni wyniósł 41 900 zł, w tym 31 760 zł gimnazjum pozyskało z  WFOŚiGW w Łodzi , a 10 140 zł  z Urzędu Gminy
w Woli Krzysztoporskiej
.

Dobrze wyposażona pracownia w pomoce dydaktyczne, sprzęt audiowizualny, meble oraz estetyczną fototapetę przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan  środowiska, ułatwi pracę nauczycielom oraz uaktywni młodzież w podejmowanie działań proekologicznych.

link do strony www.zainwestujwekologie.pl
24 czerwca 2014r.

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 

przeprowadzonych w dniach 23 – 25 IV 2014r.:

Średnia krajowa

Średnia szkoły

 

Stanin szkoły

Język polski

68%

74,8%

 

wysoki

Historia
  i wos

59%

60,9%

 

wyżej średni

Matematyka

47%

50,4%

 

wyżej średni

Przedmioty przyrodnicze

52%

57,1%

 

wysoki

Język
angielski

67%

66,4% 
 i 39,5%

 

średni

Język niemiecki

54%

54,3% 
 i 43,8%

 

średni

 Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014:

 • Reprezentowanie województwa łódzkiego przez uczniów Adriannę Kopeć z kl. IIIA i Michała Rabendę z kl. IIIB podczas XX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w gmachu Sejmu RP w Warszawie w dn. 1.06.2014 r. (nauczyciel przygotowujący – Ewa Maciołek).
 • Uzyskanie przez Darię Trojanowską z kl. IIIB za pracę literacką pt. „Nigdy nie jest za późno” tytułu laureata w Ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej (nauczyciel – Aleksandra Czerwińska).
 • Uzyskanie tytułu finalistki przez Adriannę Kopeć, uczennicę klasy IIIA, w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z  Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Laureatkami szkolnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej „Europa Ojczyzn” pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Wojciechowskiego zostały Adrianna Kopeć, Kinga Białas i Patrycja Orłowska z kl. III, przygotowane przez Ewę Maciołek i Małgorzatę Kowalską. Uczennice w nagrodę pojechały na 3-dniową wycieczkę do Brukseli.
 • Do eliminacji rejonowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się z wiedzy o społeczeństwie Adrianna Kopeć i Kinga Białas z kl. IIIA  (przygotowane przez Ewę Maciołek) oraz z matematyki Michał Rabenda z kl. IIIB  (przygotowany przez Irenę Kasztelan).
 • Katarzyna Owczarek z kl. IIA, przygotowana przez Joannę Murat, została finalistką konkursu Forum Oświatowego w Piotrkowie Tryb. pod patronatem Posła na Sejm RP Elżbiety Radziszewskiej „Mój Nauczyciel – Mój Mistrz” w kategorii prac literackich.
 • Uczniowie Piotr Nowak i Daniel Ozimek z kl. IIIA, przygotowani przez Ewę Maciołek, zakwalifikowali się do etapu rejonowego XIX edycji konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca pod patronatem Wójta Gminy Wola Krzysztoporska – w nagrodę uczestnictwo w zagranicznej wycieczce do Wilna (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • W IX Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Szydłowie, uczennice przygotowane przez Dariusza Głowackiego, zdobyły: Ewelina Pirek z kl. Ia – I miejsce w kategorii soliści gimnazjum, Olga Piasta z kl. IIa – III miejsce w kategorii soliści gimnazjum oraz obie uczennice zdobyły II miejsce w kategorii duety gimnazjum.
 • II miejsce Adrianny Kopeć, Magdaleny Cieślak i Michała Rabendy w Międzygimnazjalnym Konkursie Historycznym „Sławimy mężnych królów dzieje” (nauczyciel – Ewa Maciołek).
 • Ewelina Pirek z kl. Ia zajęła I miejsce w XIII Przeglądzie kolęd i pastorałek w kategorii soliści gimnazjum w Szydłowie, uczennicę przygotował Dariusz Głowacki.
 • II miejsce Olgi Piasty i III miejsce Eweliny Pirek w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Moszczenicy (nauczyciel - Małgorzata Kowalska).
 • I miejsce Eweliny Pirek w III Edycji Gminnego Konkursu Wokalnego „Mikrofon dla Ciebie” (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Olgi Piasty w XI Międzygimnazjalnym Festiwalu Piosenki Europejskiej EUROJEDYNKA 2014 (nauczyciel – Dariusz Głowacki).
 • I miejsce Karoliny Malickiej w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kwiaty polskie – znamy, chronimy, podziwiamy”, zorganizowanym przez WODN w Piotrkowie Tryb. i Szkołę Podstawową nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Anita Książczyk z kl. IIA zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb., uczennicę do konkursu przygotowała Joanna Sobutkowska.
 • W konkursie o tematyce antyalkoholowej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Katarzyna Owczarek z kl. II A, przygotowana przez Joannę Murat, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim oraz I miejsce w konkursie plastycznym, Agnieszka Dziemdziora z kl. IIA - II miejsce i Kinga Żabicka z kl. IIB - III miejsce w konkursie plastycznym, przygotowane przez Joannę Sobutkowską.
 • Benita Pielużek, Patrycja Świerczek i Kinga Białas z kl. IIIa, przygotowane przez Sylwię Nawrat i Dominikę Patek, zakwalifikowały się do eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
 • Nagrody książkowe dla Michała Rabendy, Kingi Żabickiej, Aleksandry Cieślik oraz wyróżnienia Adrianny Kopeć, Karoliny Jakubczyk i Adama Rabendy w konkursie plastycznym i fotograficznym „Krajobrazy naszej gminy” zorganizowanym przez Koło Miłośników Gminy Wola Krzysztoporska (nauczyciel – Joanna Sobutkowska).
 • Nagrody rzeczowe za udział w konkursie plastycznym „Na wiejskim gościńcu – ludowe bajanie” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Tryb. otrzymali Aleksandra Cieślik, Oliwia Wójcicka i Dominik Lec, przygotowani przez nauczycielkę – Joannę Sobutkowską.

 Najważniejsze osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2013/2014:

Klaudia Matyja z kl. IIB– II miejsce w skoku wzwyż dziewcząt w I Rzucie i I miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie i I miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA w Spale,

Marcin Cieślak z kl. IIB – III miejsce w biegu na 1000 m w  I Rzucie i V miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie, II miejsce w biegu na 1500 m w Wiosennych Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w ramach Dni Olimpijczyka w Wolborzu,

Iza Skowronek z kl. IIIB – V miejsce w biegu na 600 metrów w  I Rzucie i III miejsce w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Marcin Stępień z kl. IIA – IV miejsce w biegu na 300 metrów i V miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie (23.05.2014),

Adrian Łuczyński z kl. IIIA – VI miejsce w biegu na 1000 metrów w II Rzucie Ligi LA ZLZS woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Paulina Sierant z kl. IB – VI miejsce w biegu na 100 m w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

Magdalena Cieslik z kl. IIIB – VI miejsce w pchnięciu kulą w I Rzucie Ligii LA woj. łódzkiego w Kleszczowie,

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w powiecie w Turnieju Orlika w piłkę nożną (rocznik 2000-2001), (23.09.2013 i 25.09.2013)

III miejsce dziewcząt w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych w Wolborzu (18.10.2013)  i  V miejsce w drużynowych sztafetowych biegach przełajowych Zrzeszenia LZS woj. Łódzkiego w Zelowie (9.05.2014)

I miejsce chłopców w powiatowych i IV miejsce w rejonowych eliminacjach w piłce ręcznej.

III miejsce w powiatowych mistrzostwach w halowej piłce nożnej dziewcząt do lat 16 w Gomulinie (25.02.2014) i IV miejsce w powiecie w piłce nożnej dziewcząt w Gorzkowicach (19.05.2014),

VIII miejsce Gimnazjum w Gomulinie w województwie we współzawodnictwie sportowym najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych ZLZS województwa łódzkiego w 2013 r. oraz VII miejsce w klasyfikacji generalnej po I i II Rzucie Ligi LA ZLZS,

II miejsce w punktacji zespołowej w Festynie sportowo – rekreacyjnym z okazji Dni Otwartych ZSR CKP w Bujnach i II miejsce w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o puchar prezesa ULKS „Tytan” w Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej.

IV miejsce w Powiatowym Konkursie Szachowym w Gorzkowicach.

Do zawodów i turniejów uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Agata Pawlak i Przemysław Szulc, do zawodów szachowych pan Marek Mika.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendium za wyniki w nauce otrzymują:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Zachowanie

Klaudia Wężyk

I A

5,00

wzorowe

Katarzyna Owczarek

II A

4,80

wzorowe

Kinga Klimczak

II A

4,79

wzorowe

Kinga Żabicka

II B

5,06

wzorowe

Adrianna Kopeć

III A

5,13

wzorowe

Kinga Białas

III A

4,80

wzorowe

Michał Rabenda

III B

5,05

wzorowe

Martyna Junicka

III B

4,75

wzorowe

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymują: Klaudia Matyja i Marcin Cieślak z klasy II B.
13 czerwca 2014 r.

                      Daria Trojanowska laureatką
                      Ogólnopolskiego Konkursu
          na opowiadania o tematyce olimpijskiej


Na zdjęciu Daria Trojanowska z Panią Aleksandrą Czerwińską

Uczennica klasy IIIb Gimnazjum w Gomulinie Daria Trojanowska została laureatką XXIV Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadania olimpijskie zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski przy wsparciu  Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na utwór prozatorski, którego celem jest zainteresowanie młodzieży zimowymi i letnimi igrzyskami olimpijskimi, poszerzenie zamiłowań sportowych, propagowanie idei olimpijskiej oraz zachowań fair play. 

          W 2014r. do konkursu zgłoszono 212 prac gimnazjalistów z całej Polski. Daria, swoim opowiadaniem pod tytułem "Nigdy nie jest za późno", wywalczyła miejsce w finale, a następnie została laureatką. Do konkursu uczennicę przygotowała nauczycielka języka polskiego Pani Aleksandra Czerwińska.

         W piątek 13 czerwca 2014r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie Daria Trojanowska, w towarzystwie swoich bliskich i opiekunki literackiej Pani Aleksandry Czerwińskiej, odebrała nagrody. Opowiadanie uczennicy zostało opublikowane w książce "Radość biegania".

                                                                                   Gratulujemy!

 
1 czerwca 2014 r.

Adrianna Kopeć i Michał Rabenda
posłami XX sesji Sejmu Dzieci i MłodzieżyUczniowie klas III naszego Gimnazjum, Adrianna Kopeć i Michał Rabenda, zostali posłami jubileuszowej XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której głównym organizatorem jest Kancelaria Sejmu RP w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Sukces ten osiągnęli dzięki przygotowaniu i przeprowadzeniu debaty „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”, pod kierunkiem p. Ewy Maciołek, nauczycielki wiedzy o społeczeństwie.
Debata, która odbyła się 3 kwietnia z udziałem Przewodniczącej Rady Gminy
p. Marii Głowackiej, Dyrektor SP w Gomulinie p. Danuty Stępień, Sołtys Kolonii Gomulin p. Elżbiety Wójcik, Zastępcy Przewodniczącej Rady Rodziców p. Pawła Rozpędka oraz Prezesa Kongresu Nowej Prawicy w Piotrkowie Tryb. p. Patryka Matyjaszczyka, została wysoko oceniona przez komisję konkursową i dała naszym gimnazjalistom mandaty poselskie.
1 czerwca 2014 r. Adrianna i Michał reprezentowali województwo łódzkie podczas obrad XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której tematem przewodnim były „Wybory parlamentarne”. W ławach poselskich w gmachu przy ulicy Wiejskiej zasiadło 460 gimnazjalistów i licealistów. Wśród nich 28 uczniów ze szkół województwa łódzkiego.
Na uroczystym wojewódzkim podsumowaniu tegorocznej sesji nasi gimnazjaliści otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Łódzkiego Wicekuratora oświaty Konrada Czyżyńskiego. Również Wójt Gminy Wola Krzysztoporska, pan Roman Drozdek, docenił wielki sukces Adrianny i Michała, z rąk którego otrzymali cenne nagrody.
15 kwietnia 2014r.

Rajd "Pierwszy dzień wiosny"

                 W dniu  22 marca 2014 r. Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne  PTTK z Gimnazjum w Gomulinie przy współudziale Oddziału PTTK w Żarnowie zorganizowało na swoim terenie Rajd „Pierwszy dzień wiosny”. Patronat honorowy  nad  imprezą objął  Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.                   

Wśród 150 przybyłych gości znaleźli się uczniowie wraz opiekunami ze szkół podstawowych i gimnazjów z Żarnowa, Białaczowa i Gomulina, ze szkół podstawowych z Aleksandrowa, Bujen, Petrykóz, Przedborza i Woli Krzysztoporskiej, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Radomska   oraz przedstawiciele Koła Terenowego z Żarnowa.

Celem rajdu było promowanie walorów krajoznawczo- turystycznych naszej gminy, kultywowanie polskich zwyczajów związanych z nadejściem wiosny, a także popularyzowanie turystyki pieszej jako formy czynnego wypoczynku.

W ciepły, wiosenny poranek wielobarwny i radosny orszak wyruszył w 5-kilometrową, okrężną trasę pieszą, wiodącą przez Pracę do Gomulina. W przydrożnym stawie utopiono  Marzannę, ekologiczną kukłę z wiechcia słomy, przyozdobioną kolorowymi wstążkami, symbolizującą odchodzącą zimę.

Na trasie rajdu jego uczestnicy mogli podziwiać zabytkowy kościół pod wezwaniem Św. Mikołaja  Biskupa, zbudowany w Gomulinie w latach 1871-1874.

Na mecie w Gimnazjum w Gomulinie czekało na strudzonych wędrowców „słodkie przyjęcie ” i gorąca herbata.

Część oficjalną imprezy rozpoczęły Ewelina Pirek i Patrycja Półrolnik piosenką p.t. „Wiosna”. Z zainteresowaniem gości spotkała się prezentacja multimedialna naszej gminy i Gomulina, ciekawej historii, zabytków oraz znanych postaci naszej kultury narodowej, związanych z tym terenem. Jej przygotowania podjęła się Ewa Maciołek, nauczyciel historii i wos-u.

Za szczególny wkład pracy w rozwój turystyki i krajoznawstwa w środowisku dzieci i młodzieży Wójt Gminny  Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przyjął z rąk Prezesa Oddziału PTTK  w Żarnowie Włodzimierza Szafińskiego Dyplom Komisji Środowiskowej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.  

Dyrektor Gimnazjum w Gomulinie Irena Kasztelan otrzymała od  Wójta Gminy dyplom dla szkoły za zorganizowanie rajdu, a pan Włodzimierz Szafiński podziękowanie za współpracę oraz zaangażowanie w promowanie walorów  krajoznawczo- turystycznych naszej gminy.

Nowo wstępującym w szeregi  PTTK Prezes Oddziału wręczył uroczyście legitymacje członkowskie. Odebrali je:  pani Ewa Maciołek, Ewelina Pirek, Marta Olszewska i Norbert Ryszka.

Wszyscy chętni młodzi  krajoznawcy mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie  wiedzy o województwie łódzkim, który przygotowała Małgorzata Kowalska, nauczyciel  języka angielskiego.

Najlepszy wynik uzyskał Łukasz Wilk ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie, II miejsce Michał Rabenda z Gimnazjum w Gomulinie i III miejsce  Justyna Jóźwik ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

 Każda z drużyn rajdowych przygotowała pracę plastyczną na konkurs zatytułowany „Wiosenne inspiracje”. Komisja przyznała jednomyślnie I miejsce Rafałowi Nicosiowi z Gimnazjum  w Przedborzu, II Patrycji Dyko i Magdalenie Łuczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie, a III Paulinie Dudzie z Petrykóz.

Ostatnia część imprezy odbyła się na hali sportowej. Konkurencje sprawnościowe  i  krzyżówka rajdowa,  przygotowane przez Agatę Pawlak- nauczyciela wych. fizycznego, wzbudziły wiele pozytywnych emocji . Zasłużone zwycięstwo przypadło w udziale drużynie z Gimnazjum w Gomulinie, II miejsce Gimnazjum z Białaczowa i III Szkole  Podstawowej z Aleksandrowa.

Na zakończenie rajdu swoje umiejętności zaprezentował  zespół taneczny „Endorfiny” z Gimnazjum w Gomulinie.

Zwycięscy rajdowych konkursów otrzymali z rąk sponsorów  Wójta Gminy i Dyrektor Szkoły w Gomulinie zasłużone nagrody w postaci plecaków turystycznych oraz pięknych książek.

Rajd „Pierwszy dzień wiosny” w Gimnazjum w Gomulinie został  oceniony bardzo wysoko przez Prezesa Oddziału PTTK w Żarnowie oraz wszystkich uczestników imprezy.  W jego organizację zaangażowały się opiekunka SKKT-PTTK Alina Banaszczyk , Małgorzata Kowalska, Ewa Maciołek, Agata Pawlak oraz Joanna Sobutkowska , która przygotowała piękną dekorację.  Pani Jolancie Owczarek  i Bożenie  Porczyńskiej dziękujemy  za  wspaniale przygotowany poczęstunek.  Ciasta pani Bożeny smakowały wszystkim.   Bezcenne okazały się również: przychylność  ze strony Dyrektor Gimnazjum Ireny Kasztelan,  pyszne słodkości   podarowane przez   Józefa Stąkowskiego,  właściciela piekarni w Kamocinku oraz finansowe wsparcie firmy „BENEFACTOR - ODSZKODOWANIA”  z Piotrkowa Trybunalskiego .

Impreza turystyczna zorganizowana przez Gimnazjum w Gomulinie udowodniła po raz kolejny, że wędrówka piesza i kultywowanie polskich tradycji ludowych to dla dzieci, młodzieży i dorosłych niebanalna propozycja spędzenia wolnego czasu.

 
Gomulin

ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

Ciekawe linki
Gimnazjum w Gomulinie ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

tel. 44 615 31 92 wew.100
Copyright by www.gimnazjumgomulin.pl | Design by Rafał Witulski