Brak pluginu Flash

Archiwum | Aktualności

17 kwietnia 2015r.

Międzygimnazjalny konkurs historyczny
"Chwalimy sławnych mężów dzieje..."

Drużyna w składzie Anita Książczyk, Klaudia Wężyk i Damian Wojtasik zajęła II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie historycznym "Chwalimy sławnych mężów dzieje...", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Rzeczypospolitej w czasie panowania Władysława Jagiełły oraz informacjami o życiu tego wybitnego władcy. W konkursie, który odbył się 18 marca, wzięło udział 6 trzyosobowych zespołów z gimnazjów piotrkowskich i z powiatu piotrkowskiego. Gratulujemy!

31 marca 2015r.

ZMIENIAMY GOMULIN

Uczniowie Gimnazjum w Gomulinie
Katarzyna Owczarek i Bartosz Podlecki
serdecznie zapraszają
na
SPACER BADAWCZY
po Gomulinie

Cel: Poznać mocne i słabe strony naszej miejscowości
Termin: 1 kwietnia 2015 r. godz. 15.45
Miejsce: Parking przy Bibliotece Publicznej.

27 marca 2015r.

Dzisiaj odbyły się wybory patrona szkoły.

W dniu dzisiejszym w demokratycznych wyborach został wybrany patron Gimnazjum w Gomulinie. Głosowało 199 osób, a 115 z nich oddało głos na kandydaturę Świętego Jana Pawła II.

Święty Janie Pawle II niech

Twoje myśli, które drogi wskazują,
Twoje słowa, które uczą mądrości,
Twoje czyny przepełnione miłością,
Prowadzą naszą szkolną rodzinę.

26 marca 2015r.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 marca bieżącego roku w Woli Krzysztoporskiej zorganizowano coroczny Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej, w którym I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Gomulinie – Klaudia Wężyk.

Tydzień później 11 marca 2015 r. w eliminacjach powiatowych w grupie szkół gimnazjalnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż uczęszcza ona do klasy drugiej i wykazała się rozległą wiedzą i umiejętnościami z zakresu pożarnictwa.

Serdecznie gratulujemy!

26 marca 2015r.

Wystawa "Niech się święci... Obchody rocznic i świąt w Polsce Ludowej"

Jakie święta partyjne i państwowe obchodzono w latach rządów komunistycznych w Polsce?

Uczniowie odpowiedź na to pytanie uzyskali dzięki  wystawie pt. „Niech się święci… Obchody rocznic i świąt w Polsce Ludowej”, którą mogli obejrzeć w murach  naszej szkoły w dniach od 16 lutego do 6 marca. Wystawa została przygotowana przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Ekspozycja poświęcona była „kalendarzowi liturgicznemu” Polski Ludowej, który znosił dawniejsze święta religijne i państwowe, na ich miejsce wprowadzał nowe święta o charakterze świeckim. Organizowane z tych okazji pochody miały pokazywać siłę państwa do indoktrynowania społeczeństwa, a same obchody miały być deklaracją lojalności i dowodem poparcia rządzącej partii. Wystawa doskonale obrazowała wpływ polityki komunistycznej na obyczajowość społeczeństwa tamtych lat.

24 marca 2015r.

Sukcesy sportowe naszych gimnazjalistów

Zajęcia wychowania fizycznego w nowoczesnej hali sportowej pod kierunkiem wykwalifikowanych nauczycieli Pani Agaty Pawlak i Pana Przemysława Szulca zaczęły przynosić oczekiwane rezultaty.

Dziewczęta z Gimnazjum w Gomulinie odniosły szereg kolejnych zwycięstw. Pokonując drużynę z Woli Krzysztoporskiej zakwalifikowały się do zawodów powiatowych, podczas których zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i II miejsce w Mistrzostwach Rejonu w Tomaszowie Mazowieckim.

Dziewczęta okazały się również bardzo dobre w piłce koszykowej zdobywając I miejsce w powiecie podczas rozgrywek w Gomulinie oraz III miejsce w rejonowych zawodach w piłkę koszykową w Ujeździe.

Z Mistrzostw Powiatu Piotrkowskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt do lat 16 w Gorzkowicach przywiozły puchar za I miejsce, a Klaudia Matyja  statuetkę najlepszej zawodniczki. W Mistrzostwach Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego zdobyły III miejsce w rejonie.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Klaudia Matyja, Sylwia Kuśmierek, Wiktoria Wójcicka, Kinga Żabicka, Wiktoria Adamczyk, Marta Olszewska, Karolina Malicka, Angelika Filipczak, Małgorzata Górecka, Magdalena Łuczyńska, Patrycja Bednarek, Wiktoria Kamińska, Justyna Jóźwik i Magdalena Kabzińska.

Chłopcy mają na swoim koncie nieco mniej zwycięstw, ale mogą się poszczycić I miejscem w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców i II miejscem w Mistrzostwach Rejonu w Tomaszowie Mazowieckim oraz III miejscem w eliminacjach powiatowych Zrzeszenia LZS w Halowej Piłce Nożnej Chłopców do lat 16.

Drużynę chłopców tworzą: Krzysztof Siejak, Bartosz Podlecki, Arkadiusz Krawczyk, Mateusz Kamiński, Michał Biniek, Marcin Stępień, Marcin Cieślak, Jan Toma, Sebastian Filipczak, Patryk Mika, Mariusz Filipek, Daniel Żabicki, Jakub Kluf, Dawid Staszek i Dawid Westrych.

W Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Spale gimnazjaliści zajęli następujące miejsca: Klaudia Matyja - II miejsce w skoku wzwyż i V miejsce w skoku w dal, Marta Olszewska - VI miejsce w pchnięciu kulą, Marcin Cieślak - VI miejsce w biegu na 1000m, Marcin Stępień - VI miejsce w biegu na 200 m, Patrycja Bednarek - VII miejsce w biegu na 60 m, Krzysztof Siejak - VII miejsce w pchnięciu kulą.

Gratulujemy!!!

Gomulin