Brak pluginu Flash

Archiwum | Aktualności

24 maja 2015r.

Święto Rodziny i Dzień otwarty w naszym Gimnazjum.

W sobotę odbyły się w naszej szkole dwie imprezy obchodziliśmy Święto Rodziny na  którym nasi uczniowie przedstawiali nam swoje projekty edukacyjne, a po prezentacji projektów wspólnie grilowaliśmy i spędzaliśmy miło wspólnie czas.

TUTAJ zobaczysz zdjęcia

8 maja 2015 r.

Debata na temat humanitarnego traktowania zwierząt

8 maja 2015 r. w naszym gimnazjum odbyła się debata na temat ochrony humanitarnej zwierząt.
W debacie uczestniczyli zaproszeni goście: pani Grażyna Fałek – prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pani Marta Krystek – pracownik Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej, zainteresowani tematem nauczyciele m.in. pani dyrektor Irena Kasztelan i pan katecheta Marek Mika oraz wszyscy uczniowie.

Celem debaty było rozpropagowanie problematyki ochrony zwierząt i uwrażliwienie na krzywdę tych, którzy oczekują naszej pomocy. Spotkanie prowadzili uczniowie klas III – Natalia Głowacka, Kinga Klimczak i Dominik Cichecki, przygotowani przez nauczyciela biologii panią Ewelinę Kacperską.

W czasie debaty katecheta pan Marek Mika przybliżył uczestnikom postać św. Franciszka z Asyżu. Prowadzący debatę zapoznali z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszego gimnazjum oraz przedstawili w formie prezentacji multimedialnej sposoby niehumanitarnego traktowania zwierząt przez człowieka. Pani Grażyna Fałek podawała przykłady dotyczące złego traktowania zwierząt. Szczególną uwagę zwróciła na zwierzęta gospodarskie. Pani Marta Krystek zapoznała uczniów z sytuacją bezdomnych zwierząt na terenie naszej gminy. Pani dyrektor Irena Kasztelan podkreśliła, jak ważna jest odpowiedzialność właściciela za swojego psa, aby nie wyrządził komuś krzywdy.

Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zadawali pytania, np. co zrobić, jeśli znajdzie się wałęsającego psa lub kota, jakie warunki musi spełnić osoba chcąca adoptować zwierzę, co zrobić, żeby zostać wolontariuszem w schronisku?

Podczas debaty rozstrzygnięto konkurs pt. „Mój zwierzak – mój przyjaciel”. Jury konkursowe przyznało 5 wyróżnień. Otrzymali je: Angelika Filipczak z kl. IA, Izabela Stasiak z kl. IB, Magdalena Bednarek z kl. IIB, Dominika Wolska z kl. IIA i Sylwia Kuśmierek z kl. IIIB.

Nasi uczniowie okazali się wrażliwi i czuli na los skrzywdzonych zwierząt. Debata była bardzo potrzebna, ponieważ wiadomo, iż ten, kto szanuje i nie krzywdzi zwierząt, ten nigdy nie skrzywdzi człowieka.

7 maja 2015 r.

Dzień Europy - relacja

W dniu 6 maja 2015 r. konsultanci Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim odwiedzili nasze Gimnazjum. Celem wizyty było przeprowadzenie warsztatów  na temat Unii Europejskiej.  Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji  przedstawiającej proces integracji europejskiej, oraz ukazującej najważniejsze wydarzenia w historii Unii Europejskiej.

.

Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach. Wspólnie dyskutowali  na temat historii Unii Europejskiej, kolejnych etapów rozszerzenia UE oraz wyzwań, przed którymi stoją państwa kandydujące do UE. Poruszyli także tematy związane ze swobodnym przemieszczaniem się na terenie Unii Europejskiej, walutą EURO oraz oficjalnymi językami UE. W sumie zajęcia trwały 4 godzinny lekcyjne, wzięło w nich udział  70 gimnazjalistów. Kulminacyjnym momentem była loteria europejska przeprowadzona  z wykorzystaniem Koła Fortuny. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą na temat UE otrzymali upominki.

Zajęcia odbyły się w ramach działalności klubu obywatelsko - europejskiego z inicjatywy pani Ewy Maciołek i pani Małgorzaty Kowalskiej..

ZAPRASZAMY DO GALERII

17 kwietnia 2015r.

Międzygimnazjalny konkurs historyczny
"Chwalimy sławnych mężów dzieje..."

Drużyna w składzie Anita Książczyk, Klaudia Wężyk i Damian Wojtasik zajęła II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie historycznym "Chwalimy sławnych mężów dzieje...", zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Tryb. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Rzeczypospolitej w czasie panowania Władysława Jagiełły oraz informacjami o życiu tego wybitnego władcy. W konkursie, który odbył się 18 marca, wzięło udział 6 trzyosobowych zespołów z gimnazjów piotrkowskich i z powiatu piotrkowskiego. Gratulujemy!

31 marca 2015r.

ZMIENIAMY GOMULIN

Uczniowie Gimnazjum w Gomulinie
Katarzyna Owczarek i Bartosz Podlecki
serdecznie zapraszają
na
SPACER BADAWCZY
po Gomulinie

Cel: Poznać mocne i słabe strony naszej miejscowości
Termin: 1 kwietnia 2015 r. godz. 15.45
Miejsce: Parking przy Bibliotece Publicznej.

27 marca 2015r.

Dzisiaj odbyły się wybory patrona szkoły.

W dniu dzisiejszym w demokratycznych wyborach został wybrany patron Gimnazjum w Gomulinie. Głosowało 199 osób, a 115 z nich oddało głos na kandydaturę Świętego Jana Pawła II.

Święty Janie Pawle II niech

Twoje myśli, które drogi wskazują,
Twoje słowa, które uczą mądrości,
Twoje czyny przepełnione miłością,
Prowadzą naszą szkolną rodzinę.

Gomulin

97 - 371 Wola Krzysztoporska