Brak pluginu Flash
Menu
Kalendarz

Archiwum | Aktualności

11 stycznia 2017r.

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2016/2017

Stypendia za wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2016/2017:

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Ocena z zachowania

Patrycja Dyko

III A

5,0

wzorowa

Magdalena Kabzińska

III A

4,8

wzorowa

Natalia Łuczyńska

IA

5,07

wzorowa

Angelika Malicka

I A

5,15

wzorowa

Patrycja Marczak

IA

5,15

wzorowa

Zuzanna Mazerant

IB

5,00

wzorowa

Julia Fajkowska

IB

4,84

wzorowa


Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie Gimnazjum w Gomulinie wzięli udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych z matematyki,  wiedzy o społeczeństwie, historii i biologii, zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. 

Do eliminacji rejonowych zakwalifikowali się z matematyki Jakub Wesołowski z kl. IIIA (przygotowany przez Irenę Kasztelan), a z wiedzy o społeczeństwie Patrycja Dyko z kl. IIIA (przygotowana przez Ewę Maciołek).

Do eliminacji rejonowych Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego zakwalifikowały się Patrycja Bednarek, Patrycja Dyko, Angelika Filipczak, Małgorzata Górecka, Justyna Jóźwik, Magdalena Kabzińska, Magdalena Łuczyńska i Marta Łuczyńska z kl. IIIA. Uczennice przygotowała do konkursu Ewelina Kacperska.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych i powiatowych konkursach literackich, plastycznych i wokalnych, w których zdobywali wyróżnienia i nagrody:

Joanna Kluf z kl. IA zdobyła III miejsce w kategorii soliści w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Szydłowie oraz II miejsce w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Szydłowie, przygotowana przez Pawła Filipka. 

Uczennice Julia Staniewska (IIB) i Justyna Jóźwik (IIIA) zdobyły wyróżnienie, a Patrycja Dyko (IIIA) nagrodę za udział (przygotowane przez Aleksandrę Czerwińską) oraz Angelika Malicka i Natalia Łuczyńska (z IA) zdobyły wyróżnienie (przygotowane przez Joannę Murat) w XVII Powiatowym Konkursie Literackim pn. „Anioły są wśród nas”. 

Szymon Kauc (IIB), przygotowany przez Alinę Banaszczyk, zdobył nagrodę rzeczową za II miejsce w I Gminnym Konkursie Papieskim „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 

Agata Plich, przygotowana przez Iwonę Frączkowską, zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pn. „Młodzi o HIV i AIDS” przeprowadzonym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Piotrkowie Tryb.

Ewelina Cieślak z IIB i Natalia Łuczyńska z IA, przygotowane przez Iwonę Frączkowską, zdobyły wyróżnienia w konkursie na pracę plastyczną inspirowaną twórczością H. Sienkiewicza. Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Radomsku i WODN w Piotrkowie Tryb.

W konkursie o tematyce profilaktycznej, zorganizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Natalia Łuczyńska z kl. IA, przygotowana przez Joannę Murat i Iwonę Frączkowską, zajęła I miejsce w konkursie literackim i I miejsce w konkursie plastycznym,  a Adriana Malicka z kl. IIB,  przygotowana przez Iwonę Frączkowską, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym.

Drużyna z kl. IIIB (Izabela Stasiak, Bartłomiej Owczarek, Michał Mikuła i Krystian Kosacki) przygotowana przez Marka Mikę, zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piotrkowskiego Szkół Gimnazjalnych w Szachach w Gorzkowicach.

W Mikołajkowym Turnieju Szachowym w Gomulinie Michał Mikuła zajął I miejsce, Bartłomiej Owczarek II miejsce i Jakub Włodarczyk III miejsce.

 Najważniejsze osiągnięcia sportowe

Drużyna dziewcząt zajęła V miejsce w województwie łódzkim (I miejsce w powiecie i I miejsce w gminie) w Mistrzostwach w Piłce Ręcznej.
Drużyna chłopców zajęła I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie piotrkowskim w Mistrzostwach w Piłce Ręcznej.
Magdalena Łuczyńska zajęła VI miejsce w skoku wzwyż, a Angelika Filipczak VII miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS woj. łódzkiego w LA szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Spale.
Gimnazjum w Gomulinie zdobyło I miejsce w klasyfikacji zespołowej w Mistrzostwach Ziemi Piotrkowskiej na ergometrach wioślarskich.
Dwie uczennice wzięły udział w finale centralnym XXI Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS w Wolborzu. Paulina Cieślak zajęła XVIII miejsce.
Do zawodów sportowych przygotowywali uczniów nauczyciele wychowania fizycznego Agata Pawlak i Przemysław Szulc.
22 grudnia 2016r.

Szkolna wigilia

Inne niż zwykle spotkanie wigilijne odbyło się w tym roku (22 grudnia) w naszym gimnazjum. 
Tradycyjnie wystawiono kolejne bożonarodzeniowe przedstawienie. Jasełka natomiast przybrały nietypową formę: oto dialog prowadzą ze sobą przedstawiciele nieba i piekła. Anioły przygotowują się na przyjście Jezusa, a diabły robią wszystko, aby temu przybyciu zapobiec, oczywiście bezskutecznie. Spektakl pełen barw, pięknej bożonarodzeniowej muzyki, humoru, ale i wzruszeń został nagrodzony przez publiczność burzliwymi brawami. Wyjątkowo spodobały się m.in. postaci Lucyfera, Archanioła oraz Śmierci. Aktorzy pięknie przebrani i ucharakteryzowani znakomicie wprowadzili widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowano pod kierunkiem nauczycieli p. Eweliny Kacperskiej, p. Joanny Murat i p. Anny Paulińskiej. 
Na prośbę księdza proboszcza Tadeusza Koziołowskiego inscenizację będzie można zobaczyć raz jeszcze w Kościele Św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie. 
Zanim wszyscy uczniowie razem z nauczycielami, pracownikami szkoły i przedstawicielami rodziców podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego stołu, dyrektor Irena Kasztelan złożyła wszystkim życzenia ciepłych, rodzinnych świąt, spokoju, wzajemnego zrozumienia i życzliwości oraz aby miłość, radość i dobro zawsze były obecne w naszym życiu.
19 grudnia 2016r.

Fundacja "Piekarnia dobrych uczynków" z Woźnik przekazała naszym uczniom smaczne i zdrowe jabłka, za które uczniowie z panią dyrektor Ireną Kasztelan serdecznie dziękują.
29 listopada 2016r.

Film upamiętniający uroczystość nadania 
imienia Św. Jana Pawła II naszej szkole
21 listopada 2016r.

Uczczenie pamięci Henryka Sienkiewicza

15 listopada w Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie zorganizowano literacko - teatralno - filmowe spotkanie, którego celem było uczczenie pamięci wielkiego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Właśnie tego dnia przypadła setna rocznica śmierci autora "Trylogii", co dało pretekst do przypomnienia sobie jego biografii oraz twórczości. Sienkiewiczada przybrała postać montażu słowno - muzycznego, podczas którego uczniowie zainscenizowali fragmenty "Krzyżaków", "W pustyni i w puszczy" oraz "Latarnika". Występy uczniów w magiczny sposób przeniosły widzów w literacki świat dzieł Sienkiewicza. Przez chwilę byliśmy świadkami rycerskiego ślubowania damie serca, towarzyszami niedoli Stasia i Nel oraz obserwatorami wzruszającego wydarzenia, jakie przytrafiło się Skawińskiemu. Efekt wzmacniały piękne stroje z epoki oraz pobudzająca wyobraźnię scenografia. Inscenizacje przeplatano występami wokalnymi uczniów oraz filmowymi fragmentami "Potopu" i "Qvo vadis".
Spektakl zaprezentowali uczniowie klas IA i IIB pod kierunkiem nauczycielki
języka polskiego pani Joanny Murat. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście:
dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie, sołtysi Gomulin Kolonii
i Pracy oraz rodzice naszych uczniów. Program artystyczny wzruszał widza i bawił
oraz przyczynił się do uczczenia pamięci najbardziej popularnego polskiego
powieściopisarza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu, które znajdują się w galerii.8 listopada 2016r.

Memoriał im. prof. Romana Kobendzy i Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej
                     na ergometrach wioślarskich -  Gomulin 8 XI 2016


Na hali sportowej w Gomulinie odbyły się Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej na ergometrach wioślarskich. W trakcie imprezy sportowej uczniowie mogli porozmawiać i uzyskać autografy od mistrzów olimpijskich w wioślarstwie. Gośćmi specjalnymi byli: Natalia Madaj - złota medalistka Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 w wioślarstwie, mistrz Tomasz Kucharski - dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000 i Ateny 2004 w wioślarstwie, obecnie poseł na Sejm RP, Joanna Leszczyńska i Maria Springwald - brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 z trenerem Marcinem Witkowskim. Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich i Łódzka Federacja Sportu.
W klasyfikacji drużynowej wiosłowania na ergometrach wioślarskich I miejsce zdobyło nasze gimnazjum. Organizatorem zawodów był prezes UKS REMO Niechcice pan Lech Pawlak.Gomulin

ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

Ciekawe linki
Gimnazjum w Gomulinie ul. Szkolna 2
97 - 371 Wola Krzysztoporska

tel. 44 615 31 92 wew.100
Copyright by www.gimnazjumgomulin.pl | Design byHardsounder