Brak pluginu Flash

Archiwum | Aktualności

2 lutego 2015r.

Weryfikacja kandydatur na patrona

W dniu 2.02.2015 r. zebrał się Zespół Wyborczy w składzie:
1. Aleksandra Czerwińska - nauczyciel,
2. Katarzyna Stawicka - nauczyciel,
3. Agnieszka Adamczyk - przewodnicząca Rady Rodziców,
4. Jan Toma - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego,
5. Marta Olszewska - zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Po zapoznaniu się z propozycjami kandydatur i rozpatrzeniu wszystkich wniosków zespół zaopiniował pozytywnie wszystkie kandydatury.

26 stycznia 2015r.

Przesunięcie terminu wyborów patrona gimnazjum

Rada pedagogiczna na posiedzeniu w dniu 23 stycznia 2015r. podjęła uchwałę
o przesunięciu terminu wyborów patrona. W procedurach mieliśmy ustalony termin - 20 lutego po feriach. Aby zapewnić większą frekwencję rodziców podczas wyborów termin został przesunięty na 27 marca (piątek). W tym dniu odbędą się klasowe zebrania rodziców.

Rada pedagogiczna ustaliła również termin prezentacji wszystkich kandydatów i debaty na temat patrona na 12 marca (czwartek) od godz. 13.30 dla uczniów
i rodziców. Zapraszam wszystkich rodziców do wzięcia udziału w debacie oraz
w wyborach patrona.

Irena Kasztelan

2 stycznia 2015r.

Jasełka Betlejemskie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia 2014 r. w Gimnazjum w Gomulinie można było zobaczyć wystawione przez uczniów Jasełka Betlejemskie. Zgodnie z tradycją na scenie pojawili się Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i anioł.  Prócz tych bohaterów wystąpiły również pełne humoru postaci mieszczek przygotowujących się do świąt, herold obwieszczający początek Bożego Narodzenia, kronikarz opisujący życie krzątających się ludzi , Herod i diabły. Klimatyczne sceny, dobrze znane dźwięki muzyki – czasem lirycznej, czasem pełnej radości, a czasem nawet mrocznej, kiedy to na scenie pojawiły się czarty, przepiękna scenografia w postaci „lasu” urokliwie oświetlonych choinek, stajenki, świątecznego kramu i sterty siana, barwne kostiumy i wiele, wiele innych elementów w cudowny sposób wprowadziło widzów w świąteczny nastrój. Młodzi aktorzy wzruszali i bawili zarówno społeczność szkolną, jak i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: ks. dziekan Jan Cholewa, pani Karolina Piotrkowska, pani Małgorzata Gniewaszewska, pani Beata Gawryszczak, pani Kazimiera Dryżek, pani Julia Karlińska, pani Agnieszka Adamczyk i pan Paweł Rozpędek. Dyrektor gimnazjum pani Irena Kasztelan podziękowała gościom za przybycie i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Uroczystość przygotowaną pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego pani Joanny Murat, pedagoga szkolnego pani Anny Siekańskiej oraz nauczycielki plastyki pani Joanny Sobutkowskiej było można miło wspominać  podczas tegorocznych świąt.

15 grudnia 2014r.

Informacja dla uczniów i rodziców

W okresie przerwy świątecznej od 22 XII 2014 r. do 31 XII 2014 r. w godz. 8.00 - 14.00 dla młodzieży, która przybędzie do szkoły, zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze.
W tych dniach nie będzie zapewnionego dowozu uczniów do szkoły.
2 I 2015 r. (piątek) zostanie odpracowany 31 I 2015 r. (w sobotę). W tym dniu zorganizowana zostanie w godz. 16.00 - 20.00 Choinka Noworoczna.
5 I 2015 r. (poniedziałek) Gimnazjum w Gomulinie normalnie pracuje.

Irena Kasztelan

12 grudnia 2014r.

Święto Niepodległości

Tradycją stały się uroczyste obchody Święta Niepodległości w Kościele w Gomulinie, które gromadzą lokalną społeczność. Jak co roku, 11 listopada, uczniowie naszego Gimnazjum wystąpili przed gomulińską publicznością z przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem p. Ewy Maciołek i p. Małgorzaty Kowalskiej, w którym przypomnieli polskie drogi do niepodległości oraz radosne chwile 1918 r. Po wspólnym odśpiewaniu polskiego hymnu młodzież dała popis swoich aktorskich i wokalnych umiejętności. Nastrojowa muzyka, recytacja wierszy polskich poetów oraz doskonale dobrane piosenki wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Uczniowie brawurowo odegrali swoje role m.in. żołnierzy, przedstawicieli przedwojennej inteligencji a nawet Józefa Piłsudskiego. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia oraz fragmenty filmów dokumentalnych przedstawiających wydarzenia z lat I wojny światowej, której przypada w tym roku 100 rocznica wybuchu. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał p. Paweł Filipek, natomiast piękną dekorację przygotowała p. Joanna Sobutkowska.
Występ naszych szkolnych talentów został doceniony i nagrodzony owacjami na stojąco. Na zakończenie ks. dziekan Jan Cholewa podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia.
                                                                                       Ewa Maciołek

13 listopada 2014r.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 45 uczniów Gimnazjum w Gomulinie, którzy 30 października pod opieką pani Małgorzaty Kowalskiej, pani Ewy Maciołek, pani Aliny Banaszczyk i pani Joanny Murat oraz w towarzystwie przewodnika pana Cezarego Misiury wyruszyli na  wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić letnią rezydencję H. Sienkiewicza w Oblęgorku, w której zgromadzono cenne pamiątki po pisarzu. Następnie w  Zagnańsku podziwiali pomnik przyrody-olbrzymi dąb Bartek.

Wizyta w Centrum Geoedukacji była nie tylko świetnym wstępem do  zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, jak również szansą na  podróż do wnętrza ziemi kapsułą 5D. W centrum Kielc uczniowie zwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Kadzielnię. Wspaniałą lekcje przyrody przeżyli w Jaskini Raj, gdzie na wszystkich ogromne wrażenie wywarły liczące setki tysięcy lat skały.

W czasie wędrówki uczniowie obejrzeli wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju.

Gomulin

97 - 371 Wola Krzysztoporska